01.06.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Medyatik.Bakış >> Manşet Haberler
  HAZNEVİ TARİKATI, ADANA’YI ELE GEÇİRİYOR

  YURT GAZETESİ EMEKÇİLERİ MAĞDUR EDİLDİ

  TEVFİK GÖKSU SERT KAYAYA ÇARPTI

  GERÇEK VANDALLIK BUDUR İŞTE

  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  9 EYLÜL İZMİR’İN KURTULUŞU KUTLU OLSUN.!

  NAGEHANIN GÖZÜNDEN ADNAN HOCA OPERASYONU

  EMPERYALİZMİN ÜÇÜNCÜ SALDIRISI

  TÜRKİYE EYALETLERE BÖLÜNECEK Mİ.?

  ADNAN HOCA SUÇ ÖRGÜTÜ GÖZALTINDA

  TÜRKİYE'NİN REJİMİNİ DEĞİŞTİRİYORLAR.!

  MEHMET AĞAR; MİLLİ GÖREV HİSSETMİŞ.!

  KUDÜSTE, RESMEN NE ZAMAN OLACAĞIZ.?

  TÜRK GAZETECİYE SINIR DIŞI TEHDİDİ

  İLETİŞİM; İLETİŞİM ÇAĞI ve BİZ İNSANLAR

  KASET TERTİBİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşKASET TERTİBİ

KASET TERTİBİNİN HEDEFİNDE ASLINDA CHP VAR.!

Bu hafta 20 Eylül 2008 günü haksız yere tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’ye oynanan oyunları yazacaktım. Gizli tanıklar, sahte kanıtlar, masa başında uydurulmuş senaryolar, neler neler… Masumiyet ilkesinin önemini anlatacaktım. Soruşturmayı yürüten savcıların, şüphelilerin lehinde ve aleyhinde olan tüm delilleri toplaması gerekir diyecektim. Sonra da 20 Mayıs 2011’den 20 Eylül 2008’i çıkartabilir misiniz diye soracaktım size. Ne buldunuz çıkartma işlemi sonunda.? Yoksa unuttunuz mu bu basit aritmetik işlemini? 2 yıl 8 ayın ne demek olduğunu biliyorsunuz umarım.! Annenizin karnında kaldığınız süre 9 ay 10 gündü… Olaya bir de bu yanından bakın.!

Şimdi kendinizi o genç teğmenin yerine koyun. Sevdiklerinizden ve her şeyden uzakta, bir loş oda içinde geçiyor çoğu zamanınız. Tek başınıza yaşıyorsunuz bu hücre içinde. Filmlerde gördüğünüz her şey başınıza gelmiş.  Ne zaman çıkacağınız hakkında ise, en küçük bir fikriniz yok. Suçsuz olduğunuzdan yüzde bin beş yüz de eminsiniz.! Yine de aklınıza acaba sorusu gelip takılıyor. Aklımda kalmayan bir suç mu işlemiştim.?.!

Kâbus gibi bir şey Aklınızı yiyeceksiniz. Aleyhinize olan bütün kanıtları tek tek çürüttünüz. Avukatlarınız gece gündüz çalışmış. Onlara göre de yapılması gereken her şey fazlasıyla yapılmıştır.  Avukatlık mesleğinin ne kadar gerekli olduğunu özgürlüğünüzü kaybettiğiniz ilk gün anlamıştınız zaten. Her geçen gün yeniden “hukuki yardım” daha da değerlendi gözünüzde. Sağlık yardımından az kalır bir yanı olmadığına yemin edebilirsiniz bugün...

Özgürlüğünüz 3 hâkimden ikisinin bu gerçeği anlamasına bağlandı. Anlamıyorlar mı.? Yoksa anlamak mı istemiyorlar.! Türk insanına ne oldu bu son yıllarda.? Bu kadar da vurdumduymaz olunur mu? Emniyetteki ifadeniz sırasında cep telefonunuza  “sehven” örgüt üyelerinin telefonları yüklenmişti. Bunu anlayabilirsiniz. “Sehvendir, olabilir” dersiniz. Yıllarınız, tanımadığınız kişilerin telefon numaralarını kendi telefonunuza yüklemediğinizi anlatmakla geçti… Sonunda devletin ilgili tüm kurumları köşeye sıkıştığı için “sehven” dediler. Diğer  uydurulmuş kanıtlar için karşı kanıtlarımız yeterli kabul edilecek mi.? Çanakkale’yi ve Sakarya’yı okurken yaşamamışsanız, burada bir saat bile dayanamazsınız. Kafayı yersiniz, işiniz biter.!

İçeride bu tür sorular bitmez. Hele de en kötü ihtimalden başlarsanız, asla sonunu getiremezsiniz. Size “karşı taraftan” birilerinin yardım etmesi gerekir. O kişinin dost veya akıllı biri olması da gerekmez.!  Bu tezgâhı planlayanların içinden,  budala bir kamu görevlisi, en çok işinize yarayacak olanıdır.

Aklımı kaçırdığımı düşünmeyin. Ne dediğimi biliyorum ben. Şu geldiğimiz günlere bakın. Suçsuz kişilerin, suçsuz olduklarını kanıtlayabilmeleri, kanıt toplamakla görevli kamu görevlileri içinden ahmak insanların varlığına bağlıdır. Onların yapacağı ahmaklığı, yakalamaktan başka çareniz kalmamış. En geçerli savunmaya bakın siz.!  Atatürk’ün Türkiye’sinin getirildiği durumu bırakın artık.  Akıllar topluca tutulmuş… Mantıklar devre dışı bırakılmış.! Kimsenin umurunda değil.!

***

Beklenen kasetler bu hafta sonunda ortalığa saçılmış yine. AKP Türkiye’sinde her türlü rezillik diz boyu. Başbakan ana muhalefet partisinin genel başkanına  “kaset mamulü genel başkan” diyor.!  Başbakan bu sözleri MHP yöneticilerinin özel yaşamlarına dair kasetlerin yayınlanmasından bir gün sonra söylemiş. Onları da ahlaksızlıkla suçlamış. Oysa bir başbakanın görevi, bu kepazeliğin daha fazla yayılmasını önlemekti.  Recep Bey ise nedense tam tersini yapıyor. Oy avcılığında  bu çirkin taktik bir işe yarayacak mı göreceğiz.!

 

TV kanalları ile yandaş internet siteleri, MHP yöneticilerinden Mehmet Ekici’nin, bir öğretmen hanımla öpüşürken kaydedilen görüntülerini görücüye çıkartmış. Odada dolaşan 4-5 yaşlarında bir de kız çocuğu var. Pırıl pırıl, afacan bir şey… O hala Ekici’nin getirdiği oyuncak kutusunu açmakla meşgul..

Siyasetçilerin özel yaşamını kamuoyu merak eder. Olabilir.  Bu nedenle onların özel yaşamları haber edilir. Nitekim IMF’nin Başkanı da benzer bir nedenle hapistedir ve bütün dünyada haber konusu edilmiştir. Olaydan önce, Fransa Cumhurbaşkanı’nın rakibi idi, şimdi ise değil.

Bu şekilde de rakipler diskalifiye edilebilirmiş.! Bize ne.! IMF Başkanı, kaldığı oteldeki bir hizmetçi kıza cinsel tacizde bulunmuş. Olayı komplo diyen de var, demeyenler de. Söylenenler doğru da olabilir, olmayabilir de… Ama o olayda IMF Başkanının özel yaşamı dışında, kimseninki teşhir edilmiş değildi.!

Bizdeki olay ise öyle değil. İlk bakışta gözden kaçırılmak istenen bir şey var. Burnumuzun ucunda duruyor. Kadın ve çocuğu elbette. Denebilir ki, Mehmet Ekici’nin özel yaşamındaki olağan dışılıklar haber konusu edilebilir. Ona amenna.  Ama aynı haberin içinde geçen, fakat korunması gereken bir anne bir de çocuk var!. Ey necip Türk milleti; bunu da görmezden gelecek misiniz.?  Anne ile çocuk habere kurban edilmiş durumdadır…  Kendinize gelin. Genç bir kız çocuğunun geleceğinin bir haber uğruna kâbusa çevrilmesi ile bir kadının özel yaşamına bu şekilde tecavüz edilmesi hangi insaf ve vicdana sığar.? En basitinden, hiçbir insan anne ve babasını seçme hakkına sahip değildir denebilir mi.?

Hani “suçların şahsiliği” ilkesi gereğince, suçu işleyen cezasını çekerdi.? Bu olayda hiçbir suçu olmayan o çocuk, hayatı boyunca ödeyemeyeceği bir cezaya çarptırılmadı mı.? Aynı şekilde kadının da özel yaşamına tecavüz edilmiştir. Zinayı suç olmaktan çıkartan AKP’nin,  iktidarını sürdürmek için, zinadan medet umar hale gelmesi daha da büyük rezillik değil mi.?

Bir başka açıdan bakıldığında, olayların arkasındaki planın, çok daha farklı kurgulandığı görülebilir. Bir siyasi iktidar, belden aşağı işlere tenezzül edebilir mi? İki partili sisteme beş kalmış ise, edebilir elbette,  neden etmesin ki? İş iktidarın sürekliliğine dayanacaksa,  rezilliğin bini beş para etse de AKP için ne yazar.!

Diğer yandan bu tür olaylar, hükümetin gidici olduğuna da işaret eder. Hiçbir hak ve özgürlüğü tanımayan bu hükümetin, birkaç oy uğruna en temel değerleri çiğneyip geçmesi,  bu fikre kanıt olarak gösterilebilir. Kasetleri yayınlayan sitenin parasını kredi kartıyla ödeyen kişinin, AKP’li olması, kredi kartı ödeme belgelerinin ortaya çıkması, AKP’lileri savunma yapmaya mecbur bırakmıştır.

Dinlemeler, ses kayıtları, sahte bilgi-belge üretimi, gizli kamera çekimleri ve siyasi şantajlar gırla gidiyor… Olaydan kim yararlanmıştır ve kim yararlanmaya çalışıyor.? Bu soruların yanıtlarını düşünmeden kimseleri suçlamayın!.. Sonuçlardan zanlıya gitmek çoğu zaman işe yarayabilir…

Aydınlık Dergisi, bir tertip üretim merkezini çok önceden teşhir etmişti. 16 Mart 2008 tarihli sayısında 35 kişilik CIA-Pentagon uzmanlarından oluşan bir karma heyetin, Türkiye’ye geldiğini haber vermişti. Bu heyet halen ülkemizde midir.? Amacı MHP’yi meclis dışında bırakmak olan, o büyük senaryoya göre, iki partili başkanlık sistemine geçilecekmiş.! Başkanlığa da eş başkan Erdoğan, yakışır mı yakışır… Hazret son 9 yılda her türlü deneyden geçirilmiş.  Tebligat işlerinde de oldukça başarılı. Maşallah hiçbir dersten de sınıfta kalmamış…

Kiralık siyaset bilimciler ve AKP’nin kurmay kadrosu,  bu stratejiyi bayağı beğenmiş gibiler. Onlara göre Türk halkının %70’e yakını muhafazakâr ve sağ görüşlü. Mecliste iki parti kaldı mı işleri daha da kolaylaşacak. Solun % 50’yi bulması hayal gibi bir şey. Her geçen gün yeniden parçalanıyor. Ondan sonra istenildiği kadar seçim yapılsın AKP her zaman iktidardır!..  Bütün bu rahatlık için, bugün bu kadar rezalete de katlanır hükümet…

O bakımdan kimse bu kaset operasyonunun MHP’ye yapıldığını sanarak kendini aldatmasın. Operasyonun asıl hedefinde oturan CHP’dir. MHP meclis dışı bırakılınca, CHP çok kolay rakip haline getirilmiş olacak.

Bu nedenle denebilir ki, her iki kaset olayının da mağduru CHP’dir.  O bakımdan MHP’nin meclis dışında bırakılmasını hedefleyen, bu okyanus ötesi büyük operasyona, hep birlikte karşı koymak zorundayız. Sorun tek başına MHP’nin  sorunu değil, hepimizin sorunudur.!

Av. Cemil Can

 

BAĞLANTILARI PAYLAŞALIM.!

SON KÖŞE YAZILARIM:       http://www.cemilcan.av.tr/guncel-syf3.htm

1:) 9 Yılın Hesabı: http://www.cemilcan.av.tr/9_yılın_hesabı.ppsx

2.) Aile Sigortası: http://www.cemilcan.av.tr/chp_aile_sigortası(2007_Sunusu).ppsx

3.) 41 Vaat: http://www.cemilcan.av.tr/41_soz.2007.ppsx

4.) CHP Ekonomisi: http://www.cemilcan.av.tr/chp_ekonomi.ppsx

5.) CHP Stratejisi(!)        :http://www.cemilcan.av.tr/s.302.htm

6.) Seçim Bildirgesi: http://www.cemilcan.av.tr/Seçim_Bildirgesi-.pdf

7.) Ekonomi Raporu: http://www.cemilcan.av.tr/ekonomi_raporu.pdf

8.)Çılgın Projeler: http://www.cemilcan.av.tr/s.303.htm

9.)Cemal'e Mektup: http://www.cemilcan.av.tr/s.304.htm

10.) APO Sokak Dedi: http://www.cemilcan.av.tr/s.308.htm

11.) Bin Ladin: http://www.cemilcan.av.tr/s.309.htm

12.)Recep'in ödülü: http://www.cemilcan.av.tr/s.310.htm

13.)Dedektif Çavuş: http://www.cemilcan.av.tr/s.311.htm

14.)Diğer paylaşımlar: http://www.cemilcan.av.tr/guncel-syf4.htm

 

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZ VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

  Diğer Haberler
 • HAZNEVİ TARİKATI, ADANA’YI ELE GEÇİRİYOR
 • YURT GAZETESİ EMEKÇİLERİ MAĞDUR EDİLDİ
 • TEVFİK GÖKSU SERT KAYAYA ÇARPTI
 • GERÇEK VANDALLIK BUDUR İŞTE
 • REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"
 • 9 EYLÜL İZMİR’İN KURTULUŞU KUTLU OLSUN.!
 • NAGEHANIN GÖZÜNDEN ADNAN HOCA OPERASYONU
 • EMPERYALİZMİN ÜÇÜNCÜ SALDIRISI
 • TÜRKİYE EYALETLERE BÖLÜNECEK Mİ.?
 • ADNAN HOCA SUÇ ÖRGÜTÜ GÖZALTINDA • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - HAZNEVİ TARİKATI, ADANA’Y
    - YURT GAZETESİ EMEKÇİLERİ
    - TEVFİK GÖKSU SERT KAYAYA
    - GERÇEK VANDALLIK BUDUR İŞ
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - 9 EYLÜL İZMİR’İN KURTULUŞ
    - NAGEHANIN GÖZÜNDEN ADNAN
    - EMPERYALİZMİN ÜÇÜNCÜ SALD
    - TÜRKİYE EYALETLERE BÖLÜNE
    - ADNAN HOCA SUÇ ÖRGÜTÜ GÖZ
    - TÜRKİYE'NİN REJİMİNİ DEĞİ
    - MEHMET AĞAR; MİLLİ GÖREV
    - KUDÜSTE, RESMEN NE ZAMAN
    - TÜRK GAZETECİYE SINIR DIŞ
    - İLETİŞİM; İLETİŞİM ÇAĞI
    - NAZLIGÜL ÜSTEĞMEN'İN FETÖ
    - 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
    - SOSYAL MEDYA. SOSYAL..!
    - TC ASKERLERİNİN AŞAĞILANM
    - AHMET ŞIK, HER DÖNEMİN SU


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.