28.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  DİLHAN ERYURT GOOGLE’DA DOODLE OLDU.!

  MARTİN LUTHER KİNG; I HAVE A DREAM.!

  AYASOFYA ALTINDA İŞ; TAPULAR RİSK ALTINDA.!

  MİMARBAŞI’NIN SUSUZ ÖLÜMÜ.!.

  J.BOLTON, R.T.ERDOĞAN HAKKINDA NELER YAZDI.?

  CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİĞİ İLE AKLAMA.!

  AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!

  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!

  GRUP YORUM DAVASI ERTELENDİ

  KANAL İSTANBUL İÇİN 118 SORU

  YOKSULLUK KADER OLAMAZ

  BEKLENEN MARMARA DENİZİ DEPREMİ.!

  KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!

  YENİ VERGİLERİNİZ HAYIRLI OLSUN.!

  AHMET ŞIK, HER DÖNEMİN SUÇLUSU OLDU
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşAHMET ŞIK, HER DÖNEMİN SUÇLUSU OLDU

Gazeteci Ahmet Şık; "Her Dönemin Suçlusu Oldum" Dedi.

Cumhuriyet gazetesi çalışanı 12’si tutuklu 19 kişinin yargılandığı davada dün ifade veren gazeteci Ahmet Şık, “Mesleki faaliyetlerim nedeniyle her siyasal iktidarın ve her dönemin kötüsü, suçlusu olmayı başardım. Ve kızıma bırakacağım bu mirastan gurur duyuyorum” dedi.

Ahmet Şık’ın, “Kahrolsun istibdat, yaşasın özgürlük” diye bitirdiği savunması mahkeme salonundaki izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Mahkeme Başkanı, “Ne yapıyorsunuz. Şov yeri mi burası?” diye müdahale etti. Ahmet Şık savunmasında özetle şunları söyledi:

 

“45 yıllık geçmişi bulunan Gülen Cemaati’nin, ilk 30 yılda tamamladığı devlet içindeki yatay örgütlenmesinin dikey bir gelişim seyri izlemesi ise son 15 yılda tamamlandı. İktidarına gayrı resmi ortak olduğu AKP hükümetinin sağladığı olanaklarla Gülen Cemaati’nin, adeta devleti kendisine paralel hale getirmek için önünde engel kalmadı.”

 

“Cemaat, polis ve yargı teşkilatları ile ordudaki operasyonel birimlerde hayli güç biriktirmişti. AKP iktidarıyla birlikte stratejik mevki ve makamlara yerleşmek de zor olmadı.”

“Doğru ifadesiyle söylersek, Gülen Cemaati’nin devlet ve toplum için en tehlikeli hale gelecek güce erişmesinin en büyük sorumlusu, “Ne istedilerse veren” ve “yaptığı yardımlar için af dileyerek” suçunu da itiraf eden Erdoğan ve 15 yıldır tek başına iktidar olan AKP’dir. Dolayısıyla 15 Temmuz kalkışmasının da sorumluları arasındadırlar.”

 “TSK içerisinden Gülen Cemaati mensubu olmayan çok sayıda subay tasfiye edildi. Tutuklanmaktan kurtulanların terfileri bile çeşitli haysiyet cellatlıklarıyla engellendi.”

“1985-2003 arası 400 personel TSK’den ihraç edildi, AKP döneminde tek bir ihraç olmadı.”

 

“25 Ağustos 2004’teki MGK’da “Fethullah Gülen Grubunun Faaliyetlerine Karşı Alınması Gereken Tedbirler” başlığıyla, Cemaat’e karşı bir eylem planı hazırlanması tavsiye kararı olarak TSK yönetimi tarafından AKP hükümetine bildirilmişti. Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da ‘10 yılda MGK’de kabul edilen hiçbir şey hayata geçirilmediği gibi biz; dindarları, dini grupları mağdur edecek hiçbir şeyi hayata geçirmedik. Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin işlevselliğini biz ortadan kaldırdık’ demişti.”

“Herkesin cemaate biat ettiği dönemde kitabımın adı “İmamın Ordusu” ydu.”

“Tarih bir kez daha bizden yana. Dolayısıyla Cumhuriyet’ten bir illegal örgüt, bizlerden de terörist çıkartamayacaksınız. Söylediklerim bir savunma ve ifade değildir. Aksine bir ithamdır. Bizlere yönelik bu operasyon düşünce ve ifade hürriyetini, basın özgürlüğünü hedef alan bir programdan başka bir şey değildir. Kimi yargı mensupları da bu programın linççileri olma görevini üstlenmişlerdir.”

“Gelişmiş demokrasilerde yargı hukukun evrensel normlarıyla hareket eder. Adaleti sağlamakla görevli belirleyici bir güçtür. Ancak Türkiye’de yargının kimi mensupları bizahati adaletin mezar kazıcıları olmuşlardır. Hukuktan hak, adalet, vicdan ve liyakati çıkarttığınızda geriye kalan neyse, Türkiye yargısı şu an odur. Sizden hiçbir talebim olmayacak. Ancak sizi bir zırh gibi kuşatan üzerlerinizdeki cübbelerin insan hayatından ve özgürlüğünden yapıldığını söylemekle yetiniyorum. Cumhuriyet Gazetesi’nde aradığınız örgüt, siyasi parti kılığında ülkeyi yönetiyor. Sahibinin sesi olmuş medyası da bu organize kötülük örgütünün yalanlarını gerçekmiş gibi sunuyor.

KIZIMA BIRAKACAĞIM MİRAS

Gazetecilik faaliyetlerinin suç olarak gösterilmeye çalışıldığı bir operasyona karşı söyleyeceklerim bundan ibarettir. Hiçbir şekilde savunma değildir. Bunu gazeteciliğe ve mesleğimin etik değerine hakaret sayarım. Çünkü gazetecilik suç değildir. Gazetecilik faaliyetlerini suçlama konusu yapmak totaliter rejimlerin ortak özelliğidir. Tecrübemle biliyorum ki, mesleki faaliyetleri nedeniyle her siyasal iktidarın ve her dönemin kötüsü, suçlusu olmayı başardım. Ve kızıma bırakacağım bu mirastan gurur duyuyorum. Biliyorum, bu iktidarın da, yargısının da benimle ilgili sorunları var. Çünkü gazetecilik yapmaya çalışıyorum. Bugün Türkiye’de yaygın bir şekilde olduğu gibi siyasal iktidara, çeşitli güç odaklarına değil, hakikatin yüzüne sırtımı dayayarak gazetecilik yapıyorum.”

 

GAZETECİLİĞİ YARGILIYORSUNUZ

Burada 3 gündür yargılama yapılıyor. Bu mahkemenin konusu olmayan vakıf seçimindeki usulsüzlük iddialarını bir yana bırakarak söylüyorum. Soruların hepsi şöyle başlıyor. Şu haberde, şu söyleşide, şu başlıkta, şu yorumda, şu fotoğrafta. Siz burada gazeteciliği yargılıyorsunuz. Kimse bize terör örgütüne yardım yataklık edildiğinin davası olduğunu söyleyemez.

KAHROLSUN İSTİBDAT, YAŞASIN HÜRRİYET

“Bu karanlık günlerde ihtiyacımız olan, daha fazla hakikat kaybı değil her şeyden çok gerçeklere ihtiyacımız var. Bunun için bir bedel ödemek gerekiyorsa da ama sanmayın ki bu bizi korkutuyor. Çünkü bu zorbaları en çok korkutanın cesaret olduğunu biliyorum. Zorbalar da şunu bilsin ki, hiçbir zalimlik tarihin akışını engelleyemez. Kahrolsun istibdat, yaşasın özgürlük.”

ŞOV YERİ Mİ BURASI?

Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, Şık’ın savunması izleyiciler tarafından alkışlanınca, “Ne yapıyorsunuz. Şov yeri mi burası? Salonun düzenini bozuyorsunuz. Ne demek bu?” diye bağırarak salonu susturdu.

‘40 YILDIR FET֒YLE MÜCADELE EDİYORUZ’

İSTANBUL 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın üçüncü gün duruşmasına Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet yazarı Hakan Kara’nın (Karasinir) savunmasıyla başlandı.

Kara savunmasında özetle şöyle dedi: “FET֒yü tanımam. FETÖ ile çekilmiş bir fotoğrafım yok. Onunla aynı sofrada yemek yemedim. Pensilvanya’ya hiç gitmedim. Ne benim ne ailemin boğazından FET֒nün tek bir kuruşu geçmedi. Tescilli FET֒cü Hüseyin Gülerce tanık, bense burada sanık koltuğunda oturuyorum. AKP ile FET֒cülerin yakınlığını Türkiye’de bilmeyen var mı.?

FET֒ye her türlü desteği verenler, 15 Temmuz’un taşlarını döşeyenler Cumhuriyetçiler değildi. Türkiye’de FETÖ ile en çok mücadele eden gazete Cumhuriyet’tir.

40 yıldır FETÖ ile mücadele etmektedir. Dün FET֒cüler Cumhuriyetçileri Ergenekonculukla suçlayıp hapse attılar. Bugünse Cumhuriyetçiler FET֒cü diye hapisteler.

Amaç aynı: Tüm muhalif sesleri susturmak. FETÖ hangi tarihten itibaren suç örgütü sayılıyor.?

2013 eylül ayında Ahmet Davutoğlu, Gülen’i ziyaret etti. Suç mu işledi.?

FETÖ 24 Ekim 2013’te Zaman gazetesine ilan vermiş. Şifa dileyenlere teşekkür listesinde dönemin Cumhurbaşkanı Gül, Başbakanı Erdoğan yer alıyor. Onlar da suç mu işlemiş oldular.?”


@ #Medya Günebakış

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Temmuz.2017 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ –– okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb ––––––– E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Temmuz.2017 – okkesb61@gmail.com,

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - DİLHAN ERYURT GOOGLE’DA D
    - MARTİN LUTHER KİNG; I HAV
    - AYASOFYA ALTINDA İŞ; TAPU
    - MİMARBAŞI’NIN SUSUZ ÖLÜMÜ
    - J.BOLTON, R.T.ERDOĞAN HAK
    - CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİ
    - AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİST
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - KUZU; KURTLUK YAPARKEN YA
    - GRUP YORUM DAVASI ERTELEN
    - KANAL İSTANBUL İÇİN 118 S
    - YOKSULLUK KADER OLAMAZ
    - BEKLENEN MARMARA DENİZİ D
    - KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM
    - YENİ VERGİLERİNİZ HAYIRLI
    - VIP SÖYLENTİLER.! KİM BU
    - GERÇEK BİR KETENPERE HİKÂ
    - BOĞAZ’A KUMA OLMAZ
    - SURİYE'YE KUMPAS VE GAZET
    - EKMEK AĞACI MEYVESİ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.