21.11.2018
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BASIN AÇIKLAMASI

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

  İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ ARK & HÜLYA DÜZENLİ

  FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİNDE BİR KÜLTÜR.!

  1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT GÜNLERİ GÖRKEMLİYDİ

  ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLATFORMUNDAN TEŞEKKÜR

  BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN İSTEDİĞİ TOPLUM BİÇİMİ

  MCKİNSEY; DÜYUNU UMUMİYE KRİZİ BÜYÜYOR.!

  3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİ ANKARA'DA

  TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUKUKSUZLUK DEVAM

  21. EMİTT & KAHRAMANMARAŞ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da Paylaş 21. EMİTT & KAHRAMANMARAŞ


Kahramanmaraş Emitt’in Altın Şehri Oldu; Kahramanmaraş Dünya Turizminin Altın Şehri; Kahramanmaraş Ödülle Fuarın Da Yıldızı Oldu.!

“İstanbul da 21.kez dünyanın turizm ve seyahat profesyonellerine kapılarını açan EMİTT –Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarın da Kahramanmaraş standını Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Nabi Avcı da ziyaret etti. Bakan Avcı fuar yorgunluğunu Maraş dondurması ve baklavası ile atarken ahır dağı esintisinde yetişen hakiki sahlep’ten de içerek keyif aldı…”


-KAHRAMANMARAŞ EMİTT’İN ALTIN ŞEHRİ OLDU

21. EMİTT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına “Kahramanmaraş Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ev sahipliğinde ve Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla kentin turizm ve seyahat acenteleri ve otelleri de katıldı.”

Fuarda; Şehrimizin Kültür, Turizm, Yöresel Lezzetleri, El sanatları, Müzeleri, Kaplıcaları, Tarihi Suk-ı Maraş ve Hanları, Kaleleri, Germanica yer altı şehri, Maraş Aslanı, Kalesi, Ulu Camii, Konakları, Doğa Sporları, Milli Parkları ve Uludaz Uğur Böceği olmak üzere kentimizin kültürden turizme, el sanatlarından hanedana sunulan yöresel mutfağına dünyanın seçkinlerine tanıtıldı.

-KAHRAMANMARAŞ DÜNYA TURİZMİNİN ALTIN ŞEHRİ

EMİTT Fuarında Kahramanmaraş standını Kültür ve Turizm Bakanı sn. Nabi Avcı da ziyaret etti. Bakan Avcı fuar yorgunluğunu Maraş dondurması ve baklavası ile atarken ahır dağı esintisinde yetişen hakiki salep’ten de içerek keyif aldı. Kahramanmaraş il kültür ve turizm müdürümüz sn. Seydihan Küçükdağlı tarafından şehrimiz adına Bakan Nabi Avcı’ya ceviz oyma kentin kültürel zenginliğini motive eden sandık hediye edildi. İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş dernekleri ve hemşerilerimiz de Kahramanmaraş’ımızı fuarda yalnız bırakmadı.

Türkoğlu dernek başkanı Cafer Parlak ve yönetimi, KentMaraşder yönetim kurulu, Afşin Eshab-ı Kehf Derneği Başkanı Ahmet Ardıç ve yönetimi, Trabmarder-Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği Başkanı Ökkeş Bölükbaşı ve yönetim kurulu EMİTT 2017 de Kahramanmaraş’ı yalnız bırakmadı. Stantta hemşerilerini ağırladı. Kentin tanıtımına katkı sundu.

Son yıllarda büyük atılım yapan Kahramanmaraş tarhanası fuarda uluslar arası ziyaretçinin dikkatlerini çekti. Tadına bakmadan pek geçen olmadı. Dondurma Kırmızıbiber ile kentin namına global bir lezzet artık. Çeyiz sanatında el emeği göz nuru Bindallı diğer adıyla Sim Sırma Osmanlı’dan Dünyanın birçok devlet başkanlığı saraylarında özel döşemeleri, tabloları süslüyor.

Ağaç oymacılığında şehrin en önemli tanıtım araçlarından biri olan ceviz ve kiraz ağacından oyma sandıklarımız da fuarda, Kültür ve turizm bakanı Nabi Avcı ve profesyonellerin çok ilgisini çekti.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı: Valiliğimiz adına on yılı aşkın süredir EMİTT fuarına katılıyoruz. Kısaca fuarın katkısı şehre ne oldu diye soracak olursak, 10 yıl öncesi tüm şehrimizde yıldızlı otel sayısı 5 sayısını geçmezken bugün 50’ye yakın yıldızlı otel var. Ve bunun yanında dünyanın otel devleri şehrimizi zincir halkasına kattı. Bugün şehrimizde Hamton by Hilton, Clarion, Ramada, Orkis, Saffron gibi dünya devlerinin yanında Kazancı, Büyük Maraş ve tarihi öneme sahip Belli otellerinin yanında her ilçemizde yıldızlı oteller bulunmakta.

Kaplıca turizminde önemli bir paya sahip olmaya başladık.

Acı su diye adlandırdığımız Şifalı “İçme” suyu turizminde yerli turizmde üst sıralardayız. Tarihi Germanica Antik Kenti, Maraş Kalesi ve Aslanı, etnografya müzeleri arasında ilk sırada yer alan Maraş müzesi, El sanatları; sim sırma, yemeni, bakırcılık, ağaç oymacılığı, külekçilik ve bıçakçılık ivme kazandı yeniden atağa kalktı. Tarihte Osmanlı hanedanlığı için önemli bir konuma sahip şehrimiz gelin vermekle birlikte yöresel mutfağımızla da sarayın gözdesiydi. Yöresel mutfağımızı da profesyonellere anlattık davet ettik. Önümüzdeki dönemde Kahramanmaraş’ı daha fazla ekranlarda göreceksiniz dedi.

“Kahramanmaraş dernek başkanları ve hemşerilerimizin ortak görüşü ise fuarda Sn. Başbakan Yardımcımızı, eski Bakanlarımızı, Milletvekilleri, Valimizi, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımız ve Bürokratlarımızı görmek istedi. Yoğun programlarından olsa gerek katılamadıkları için göremedi.”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Emitt fuarında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından temsil edildi. Belediyemiz fuarda şehrimizin tanıtımında özverili çalışmalarını ziyaretçilere anlattı şehre davet etti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası şehrin turizm penceresi Otel ve seyahat acentelerini, Maraş Dondurması ve “Kırmızı Biber Maraş Biberini Tarhanasıyla” birlikte fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Şehrin tanımı için birlikte çaba sarf etti. KMTSO bünyesinde katılan seyahat ve turizm acenteleriyle birlikte markalara baktığımızda MADO, Haşiroğlu, Ramada Hotel, Hamton by Hilton, Saffron hotel, Kaplıca turizminin yeni yıldızı ORKİS VE Clarion hotel ve acenteleri kentimize yerli yabancı turist çekebilmek, konaklatma ve tanıtmak için yoğun bir çalışma yaptı.

-KAHRAMANMARAŞ ÖDÜLLE FUARIN DA YILDIZI OLDU

EMİTT Fuarında sanat medya dünyasının ünlü isimleri de Kahramanmaraş standını ziyaret etti. Şehrimizde proje yapmak, kentimizin sıcakkanlı insanlarıyla bir arada olmak isteriz dediler. Dolu Dolu Anadolu programı sunucusu Mert Savaş, ünlü manken ve oyuncu Yaşar Alptekin, THM sanatçısı Aydın Beyoğlu, Kanal D haber eski müdürü, gazeteci Eyüp Kadir Kılcı birçok tanınmış kişi Kahramanmaraş’ı onurlandırdı.

İstanbul da Kahramanmaraşlıların ağabeyi konumunda bulunan ve her zaman hemşeri canlısı olan tüm etkinliklerde davete icabet eden İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcısı ve Bölge İdare Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı iken emekli olan Sn. Turan Çolakkadı ve muhterem eşi fuara ziyarette bulunarak il müdürümüzden bilgi aldı. Katılımıyla onurlandırdı.

 Bu sene fuarda en dikkat çeken detayda Kahramanmaraş’ın yerinin hol başında ve geniş bir alanda kurulu olmasıydı. Şehrin şanına yakışır, kenti temsil edecek zenginlikteydi.EMİTT Fuarda DOĞAKA olarak Kahramanmaraş’a katılım ve katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Bilgi notu: Kahramanmaraş Dünya Turizminin gözdesi EMİTT Fuarlarına bünyesinde yer aldığı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı DOĞAKA tarafından ilimiz adına yer kiralanmasıyla valiliğimiz bütçesinden yapılan ödenekle katılıyor.

Haber / Foto: Eyüp Kadir Kılcı
Haber ve Görseller Telif Hakkı İçermez. Haberi mecralarınızda yayınlamanız şehrin tanıtımına katkı sağlayacaktır.

 

 


Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ocak.2017 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ocak.2017 – okkesb61@gmail.com,

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND
    - 1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT G
    - ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLAT
    - BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİ
    - MCKİNSEY; DÜYUNU UMUMİYE
    - 3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM G
    - TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUK
    - TRABZONLULAR SÜREYELİ MÜL
    - İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TE
    - AKSAÇLILARIN DOKUZ EYLÜL
    - 9 EYLÜL İZMİR’İN KURTULUŞ
    - HÜSEYİN AYAZ; TEHDİTLERE


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.