*BELEDİYE HİZMETİ PARTİCİLİK DEĞİL, HALK HİZMETİDİR.!*

25 yılı aşkın bir süredir gazeteciyim, belediyelerin faaliyetlerini takip ederim. Belediye Meclislerinde kadın temsilini çok önemserim.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

*BELEDİYE HİZMETİ PARTİCİLİK DEĞİL, HALK HİZMETİDİR.!*

25 yılı aşkın bir süredir gazeteciyim, belediyelerin faaliyetlerini takip ederim. Belediye Meclislerinde kadın temsilini çok önemserim.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere az bir süre kaldı. 25 yılı aşkın bir süredir gazeteciyim, belediyelerin faaliyetlerini takip ederim. Belediye Meclislerinde kadın temsilini çok önemserim.

Şişli ve İBB Meclisinin aylık toplantılarını kaçırmamaya çalışırım. İBB’de grubu olan siyasi partilerin verdikleri önergeler, kadın meclis üyelerinin yürüttüğü projeler ilgimi çeker.

Sorumluluğu yüksek bir görevdir meclis üyeliği. Bu yıl Şişli’de Belediye seçimlerinde meclis üyesi aday adayı başvurularındaki artışı çok manidar buldum.

*Belediye Meclis üyeleri Ne iş yapar.?*

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan’ın Fulya Mahallesi sakinleri ile buluştuğu Komşu Kafeye bende gittim. Program başlamadan yarım saat önce oradaydım. Enerjisi yüksek kalabalık bir kitle başkan adayı Şahan’ı bekliyordu.

Orada bulunanlara mikrofonla hoş geldiniz anonsu yapan Meclis Üyesi Aday Adayı İhsan Atay’ın elinden mikrofonu kapan CHP Şişli Meclis Üyesi Doğan Kılıç, “neden bana hoş geldin demedin, neden bana mikrofonu uzatmadın, ben grup başkan vekiliyim” diyerek ortamı bir anda gerdi.

Neymiş efendim, anons yapan kişi ona ismiyle hoş geldin dememiş.! Çünkü o mühim bir adammış, belediye meclis üyesiymiş, başkan vekiliymiş.!

*Belediyelerde bir şey olma yarışı başladı.!*

Araya girmeye çalışan Fulya Mahallesi sakinleri, “anonsu yapan kişi tüm meclis üyelerine hoş geldiniz dedi, biz kulaklarımızla işittik.” Deyince, Doğan Kılıç, “ama bana ismimle hitap etmedi, ben meclis üyesiyim, meclis grup başkanıyım” söylemini tekrarlayınca, İhsan Atay, gerginliğe yer vermemek için Doğan Kılıç’tan özür diledi.

Başkan adayı Emrah Şahan geldi, ortam normale döndü.

Fulyalı bir seçmen başkan adayı Şahan’a hitaben, *Şişli Belediyesine eski meclis üyelerini istemiyoruz. Yeni meclis üyeleri seçin, gençler gelsin*” söylemi yaşanılan tatsız olaya çok güzel bir cevap oldu.

*Siyasi partiler için çok önemlidir mahalli seçimlerde başarılı olmak* Çünkü doğrudan seçmenine dokunma şansını belediyecilik hizmetleri ile yakalar.

*İstanbul Belediyesini alan Türkiye’yi alır*

İktidar olmak isteyen siyasilerin yerel seçimlerde en çok kullandığı söylemlerden biridir.

Geçenlerde İlber Ortaylı’nın Nasuhi Mahruki’ye destek veren videosunu izledim. İlber hoca, *Belediye hizmeti particilik değil hemşeri hizmetidir...* Bazen sayfalar dolusu yazmak yerine İlber Ortaylı gibi deneyim sahibi bilge bir kişi anlamak isteyenlere böyle özetleyiverir. Ezberlerini bozmak istemeyenler ve bugüne kadar partilerin getiri-rant hevesini tatmin etmekten başka işe yaramayan mevcut sistemi savunanlar umarım bundan vazgeçer.

Saime Oğuzhan

https://kentimsisli.com.tr,

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP