CHP ATASINI ÇELENKSİZ ANDI.!

Cumhuriyet Halk Partisi, Taksim’deki 10 Kasım Törenine Çelenksiz Katıldı.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

CHP ATASINI ÇELENKSİZ ANDI.!

Cumhuriyet Halk Partisi, Taksim’deki 10 Kasım Törenine Çelenksiz Katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ilk sınavında tökezledi.

Atatürk, vefatının 85’inci yıl dönümünde Taksim'de düzenlenen törenle anıldı.  Törende siyasi partilerin çelenk sunması esnasında CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, çelenksiz selamlamada bulundu.

CHP’nin Çelengini kim nerede unuttu.?

Her ne kadar CHP'ye yakın kaynaklar tören öncesinde çelengin bir kaza sonucu zarar görmesi nedeniyle, tören anında yerine konulamadığını belirttilerse de; gerçekte Çelengin alana getirilmesinin unutulduğu öğrenildi.

Tören protokolü gereği; Taksim Cumhuriyet Anıtı’na sırasıyla İstanbul Valiliği, İstanbul Garnizon Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul 1 No'lu ve 2 No'lu Baro Başkanlıklarının çelenkleri sunulduktan sonra da siyasi partilerin çelenklerinin sunumu yapılır.

Siyasi partilerin çelenklerinin sunulması da protokol ve teamül gereği Devletin kurucu partisi ve ana muhalefet partisi olması nedeniyle CHP her yıl olduğu gibi bu yıl da ismi okundu ve İl başkanı çelenksiz olarak anıt önüne gelerek selamlama yaptı.

Taksim Anıtı önünde düzenlenen törende İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun etrafa baktığı ve el hareketleriyle CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i çelenk nerede der gibi uyardığı görüldü.

Sonuç olarak; AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi’nin İstanbul İl Başkanlıklarına ait çelenkler sunulurken, CHP İstanbul İl Başkanlığına ait çelenk alanda olmadığı için sunulamadı. Törende CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise çelenk olmadan selamlamada bulundu.

Törende daha sonra sivil toplum kuruluşlarına ait çelenkler sunuldu. CHP Düğünden sonra gelen kına gibi, İstanbul İl Başkanlığı çelengi Tören bittikten sonra partililer tarafından alana getirilerek Taksim Anıtı önüne bırakıldı.

#ÖkkeşBölükbaşı, #medyagunebakis.com, #ToplumsalMuhalefet,

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP