MUAMMER KESKİN, ŞİŞLİ'Yİ SATIYOR MU.?

Mustafa Sarıgül'ün Bagajını Temizlemek İsteyen; Muammer Keskin'in Kendi Bagajında Neler Var.?

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

MUAMMER KESKİN, ŞİŞLİ'Yİ SATIYOR MU.?

Mustafa Sarıgül'ün Bagajını Temizlemek İsteyen; Muammer Keskin'in Kendi Bagajında Neler Var.?

Şişli Belediye Meclisi tarafından, Başkan Muammer Keskin'e, Mustafa Sarıgül'e ait mahkemelik dosyaları hızlandırarak çözmek amacıyla uzlaşma yetkisi verilmesi ne demek oluyor.?

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da Sarıgül'ün ofisinde Keskin ve meclis üyeleri ile yapılan görüşmede bu konunun yol haritası mı belirlenmişti.?

Muammer Keskin, Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’ya çağrıldığında kendisine, Sarıgül ne istiyorsa yapın, yoksa Şişliden tekrar aday olamazsın.! mı denildi.?

Muammer Keskin'den Sarıgül'ün bagajının temizlenmesi mi istenmişti.? Bunu kim istedi.?

Bunu garantiye almak için Ankara'da Sarıgül’ün ofisindeki görüşmede Keskin'in önüne bir takım dosyalar konularak, görüntüler izlettirilerek ya bu işi yaparsın, ya da bütün herkes senin dosyaları öğrenir ve elimizdeki bu görüntüleri sinema filmi gibi izlerler mi denildi.?

 https://youtu.be/5JRrBQpaEa4

OLAĞANÜSTÜ TOPLANAN ŞİŞLİ BELEDİYE MECLİSİNDE NE OLDU.?

İlk duyuru ve toplantı davetinde 31 Ekim sabah saat 10.00 da toplanacağı bildirilen Tek Maddelik Olağanüstü Meclis toplantısı saat 14.00’e ertelendi.

Saat 14.00’de salonda yerini alan katılımcılar, önce 14.30, sonra 15.00’e kadar sabırla beklediler.

Beklemenin, bekletilmenin nedeni; CHP ve AKP Şişli Belediye Meclisi Guruplarının, toplantı çağrı metninde yer alan ifadelerle Muammer Keskin’e verilmesi istenilen Sulh görüşmelerine Uzlaşma yetkisi konusuna yoğun ve baskın itirazları neden oldu.

Söz konusu tek maddelik toplantı çağrı metninde, Başkanlık Teklifi olarak;

Şişli, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, 246 DV 3-e Pafta, 10620 Ada, 1 Parsel.

Şişli, Esentepe Mahallesi, 1229 Ada, 55 Parsel ile

Sarıyer, Ayazağa Mahallesi, 1 Ada, 141 ve 142 Parsel sayılı taşınmazlarda görülen davalarda,

Belediye menfaatleri gözetilerek çözüm sürecini hızlandırmak amacı ile Şişli Belediye başkanı Muammer Keskin’e uzlaşma yetkisi verilmesi hk. Meclis kararı alınması, Muammer Keskin‘in yaptığı açıklama ile de sözlü olarak istenildi.

BASKIN OYLAMA İLE *OLDUBİTTİ*YE GETİRİLDİ

Buna karşılık CHP ve AKP gurupları ile Meclis üyelerinden bazıları konu üzerinde söz alarak görüşlerini açıkladılar. Yapılan bütün açıklamalarda böyle bir uzlaşma yetkisinin verilemeyeceği, söz konusu davaların zaten Hayri İnönü döneminde ve sonrasında kazanılmıştı. Yapılması gerekenin, söz konusu taşınmazların tapularının Belediye adına tescilinin yapılması olduğu belirtilerek, uzlaşma değil, sade bir görüşme ile davalıların, kaybettikleri davaları uzatmak yerine, mahkeme kararlarına uymaları konusunda uyarılmaları, görüşmesinin yapılabileceği, hukuk komisyonu tarafından da dile getirildi. Ve Oylamaya geçildi.

Meclis Başkanının, aceleye getirilen baskın oylaması ile kabul edenler, etmeyenler, oy çokluğu ile kabul edilmiştir denilerek oylama bitirilmek istenildi. Oyların sayılması istemi sözlü sataşmalarla bastırılarak oylama bitmiştir, oturumu kapatıyorum sözleriyle toplantı sonlandırıldı.

 

CHP’DE VURGUN ÜSTÜNE, VURGUN.!

CHP'DE 1 MİLYAR DOLARLIK VURGUNU KİM, NASIL YAPTI.?

MUSTAFA SARIGÜL İLE SÜLEYMAN SOYLU İŞ ORTAKLIĞININ CHP’YE ETKİLERİ.!

Cumhuriyet Halk Parti isindeki 1 milyar dolarlık büyük vurgun nasıl yapıldı. İddia ya da fısıltı değil, yargıya intikal edip hükmü verilen bir gasptan söz ediliyor.

Vurgun olayının olayın merkezindeki isimler Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül'dür. Mustafa Sarıgül Şişli Belediye Başkanı iken belediyeye ait çok değerli mülkleri kontrolünde olan Şişli Meslek Yüksekokulu vakfına devretti. Şişli Belediyesi'nin ek binası dâhil çok sayıda taşınmazı bedelsiz olarak kendi vakfına intifa ettirdi.

Değeri 1 milyar dolara yakın olan bu taşınmazlarla ilgili olarak Mustafa Sarıgül'den sonra Şişli Belediye başkanı olan Hayri İnönü itiraz etti ve binaların tekrar Şişli Belediyesi'ne devri için Hemen yargıya gitti. İsmet İnönü'nün torunu olan Hayri İnönü'nün bu mahkemeye müracaatı sonrası Sarıgül ailesi ile arası açıldı, tehdit edildi.

Süreç işlerken bir sonraki dönem hayrı İnönü'nün yerine Muammer Keskin Şişli belediye başkanı oldu. Keskin de İnönü gibi gasp edilen belediye mallarının Peşine düştü ki seçim kampanyasında da bunun sözünü vermişti. Derken çok acayip bir şey oldu Muammer Keskin aniden U dönüşü yaptı Belediye meclis üyelerini 31 Ekim 2023 Salı günü olağanüstü toplantıya çağırdı.

Toplantının tek gündem maddesi ile toplanması, Sarıgül vakfına bedelsiz olarak peşkeş çekilen belediye taşınmazları hakkında nihai bir karar vermek için mi.?

4 Ekim kurultayı arifesindeki Bu gelişme Sarıgül ailesinin İşi şansa bırakmak istememesi olarak yorumlanıyor.

Kurultayda Özgür Özel kazanırsa Sarıgül Ailesi mecbur kalacak belediye mallarını iade edecek. Burada önemli bir ayrıntı var. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin konu ile ilgili olarak Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ankara'ya çağrılmış yeniden aday olmak istiyorsan Mustafa Sarıgül ne istiyorsa yap emrini vermiş.!

İddialar, bu yöndeki Muammer Bey'in bu görüşme sonrası aniden beklenmedik şekilde *U dönüşü* yapmasıdır, bu medyaya da yansıdı. Bu büyük rezaletin ortaya çıkardığı önemli bir durum da Kemal Kılıçdaroğlu'nun dürüstlük imtihanıdır.

Bu kadar olaydan sonra Kemal Kılıçdaroğlu nasıl tanımlanmalı, CHP Genel Başkanı bu rezaleti geçiştirecek mi.? Göz göre göre 1 milyar dolarlık bir gaspa göz yumamam dedi mi demedi mi.?.

Ayrıca, Kılıçdaroğlu yakın geçmişte Mustafa Sarıgül'ü açıktan hırsızlıkla yolsuzlukla itham etmişti, öyleyken şimdi onunla kol kola girmesi, yapılan gasp'lara sahip çıkıp, siyasi destekler vermesi de eleştiriliyor.!

#ÖkkeşBölükbaşı, #medyagunebakis.com, #ToplumsalMuhalefet,

 

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP