27.05.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Sosyal Bakış >> Manşet Haberler
  NEDİR BU 3.DALGA İLİŞKİLER.?

  BU GİDİŞE RIZAMIZ DEĞİL, İTİRAZIMIZ VAR.!

  TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!

  BOĞA FERDİNAND KARAŞAHİN PAÇASINI KURTARDI

  ŞEYTAN MI KANDIRIYOR, KENDİLERİ Mİ.?

  ATATÜRK'E HAKARET SUÇ OLMAMALIYMIŞ.!

  KILIÇDAROĞLU'NUN KEDİCİKLERİ

  TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT

  HİÇ BİR SUÇUNUZA ORTAK OLMAYACAĞIZ.!

  ÜMİT KAFTANCIOGLU ARDAHAN'DA ANILDI

  İŞİD'İN SERVETİ ELE GEÇİRİLDİ

  YUH ARTIK YUH.! ÇARPILACAKSINIZ...

  KADINLARIMIZI, KIZLARIMIZI GÜÇLENDİRELİM

  SORUMLULARI SAYIYORUM

  ZEYTİN DALI HAREKATINDAKİ DETAYLAR.!

  AHMAKLAR VE HAİNLER
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşAHMAKLAR VE HAİNLER

20 Temmuz 1974 sıcak bir yaz günüydü. Türk ordusu saat 6.05’ten itibaren “Ayşe tatile çıkabilir” komutu ile Kıbrıs'a havadan indirme ve denizden çıkarma yapmaya başlamıştı.

Türk paraşütçüleri Lefkoşa'nın kuzeyine, Hamitköy - Gönyeli ve Pınarbaşı bölgelerine inmişti. Aralarında çocukluk arkadaşım Aydın da vardı. Vahit Amca, bir kır kahvesini işletiyor ve transistörlü radyosundan ajansı dinliyordu.

İşaret parmağını dudaklarına götürüp “susun” işareti yaptı bize. Birlikte haberleri dinlemeye başladık. Harekât başarılıydı. 18'li yaşların heyecanı ile bir nara atıp, yumruğumu tavan tahtalarına geçirmişim.

Yemin ederim, savaşın nedeni hakkında hiç bir fikrim yoktu ama çağırsalar güle oynaya savaşmaya giderdim.! Doğruyu söylemek gerekirse, o sıcak yaz günlerinde, yüzümden ılık ter yerine cehalet akıyordu.! İtiraf ediyorum.!

 

Şimdi aynı heyecanı yeğenlerimde ve etrafımdaki gençlerde görüyorum. Hiçbir şekilde nedenlerini sorgulamadan, savaşa gidip ölebilirler.! İçişleri Bakanına göre “şehitlik” nasip işi ya, bizimkiler bu konuda kendilerini şanslı görüyorlar.!.

Tavan tahtasına o yumruğu attıktan sonra, köprülerin altından çok sular aktı.  38 yılda edindiğim deneyimleri ve “analiz etme” yeteneğimi nasıl kazandığımı, yeni nesillere aktarmak istiyorum. Gençler belki de bana korkak diyecekler.

Desinler anasını satayım, umurumda değil. Vaktiyle ben de önümdekilere öyle demiştim. Şimdi çok kararlıyım, son nefesime kadar bildiğim doğruları anlatmaya devam edeceğim...

Sevgili Gençler; Sevgili Yeğenlerim:

Size verebileceğim en son derste; somutlaştırarak anlatacağım bilgileri kulağınıza küpe edinin. Bu bilgilerle çözemeyeceğiniz hiç bir sosyal problem kalmayacak. Buna yemin edebilirim!.. Telif hakkı falan, aklınıza bile getirmeyin, istemem!..

 

DÜNYAMIZDAKİ KIT KAYNAKLAR

Dünyanın en önemli enerji kaynağının petrol olduğunu biliyorsunuz herhalde. Doğalgaz ve petrolün elektrik enerjisini üretmek için çok gerekli bir yakıt olduğunu hatırlatmama gerek yok. Bildiğiniz gibi petrol, milyonlarca yılda oluşmuş ama onlarca yıl içerisinde tüketiliyor. Petrol ve doğalgaz kaynakları dünyamızda sınırlı olarak bulunuyor. Bir fikre göre, bu rezervler en fazla 50 yıl daha dayanabilirmiş. Yeniden petrol oluşumu, milyonlarca yıl süreceğine göre, bize bir faydası yok. Alternatif enerji kaynakları ise henüz bulunabilmiş değil. Bu nedenle süper devletler, kendi kıtalarının altındaki petrolü, alternatif enerji kaynağı bulunana dek kendileri için rezerv olarak tutuyor. Farkında mısınız bilmiyorum, dev petrol şirketleri kendi ülkelerinde değil, hep gelişmemiş veya az gelişmiş ülkelerde petrol arıyorlar.!

Galaksimiz içinde başka dünya yok. Petrol ve doğalgaz gibi sınırlı maddelere ekonomide “kıt kaynaklar” deniyor.!

NİMETLER ADİL OLARAK BÖLÜŞÜLMÜYOR

Şimdi gelelim hayati öneme sahip olan bu kıt kaynakların bölüşülmesinde. Allah'ın dünyasında biz Allah'ın biricik kulları arasında, bu kaynakları adil ve eşit bir şekilde bölüşebiliyor muyuz? Cevabınızı biliyorum: Hep bir ağızdan “Hayır” diyorsunuz.  Peki nedenini hiç düşündünüz mü.?

Bu bahse, burada şimdilik bir nokta koyalım ve size başka bir hususu anımsatayım:

 

SAVAŞLAR EKONOMİK NEDENLERLE ÇIKIYOR

İnsanlık tarihi boyunca çıkan savaşlarda; savaşan askerler ile onları savaştıran kralların, savaş sebepleri aynı mıydı.? Savaşan askerler, genellikle tanrısal bir ödevin gereğini yerine getirmek için savaştıklarına inanırlar.

Zaten krallar da yarı tanrı sayılırlardı. O nedenle onların emirlerinin dinsel bir yanı da vardı. Ölen askerler, kralların veya tanrıların onuru için savaşıp ölüyorlardı. Bu yaptıklarının karşılığını ise, ikinci yaşamlarında alacaklarına inanırlardı.

Çok tanrılı dinlerde de ikinci yaşama inanılır. Aksi halde,  ne diye ölenin en değerli eşyalarını yanında gömsünler. Değil mi.? Şimdiki askerlerin durumu da pek farklı sayılmaz. “Şehitlik” payesini almak anlaşılan öyle kolay olmuyor! İçişleri Bakanımızın deyimi ile nasıp işi imiş. Nedense “şahadet” zenginlere pek nasip olmuyor.!.?

Ya savaşa karar verenler; onlar neden savaş çıkmasını istiyorlar.?

Bu soruya verilecek olan yanıt, askerlerin neden savaştığı sorusuna verilen yanıt ile aynı değildir. Savaş kararını alanlar, savaş sebebi olarak; yer küremizdeki kıt kaynakları yağmalamak, stratejik öneme sahip toprakları ele geçirmek, ticaret yollarını kontrol etmek gibi hususları göz önünde tutarlar. Bu gibi savaş nedenlerinin yerini, çağımızda enerji kaynakları ile onların geçiş yollarını kontrol altında tutmak almıştır...

Yani bizim Mehmetçikler “şahadet” şerbetini içerken, onları savaşa sürükleyenlere dünyanın en önemli nimetlerini bırakmış olacaklardır.! Bu gerçek, insanlık tarihi boyunca hiç değişmemiştir.!

Tarihte etnik veya dinsel nedenlerle savaşların çıktığı şeklindeki söylem, palavradan ibarettir.!

Bu değerler, sadece savaşacak olan askerleri motive etmek için kullanılmıştır. Ölümden sonra bir yaşam olmadığına inanan askerleri, kralların onuru için savaştırmak ve ölüme göndermek öyle kolay mı.?

O bakımdan, ölümden sonraki yaşam, hem çok tanrılı dinlerde hem de tek tanrılı dinlerde vardır!.. Aksi halde haçlı seferlerindeki askerleri kimse ölüme gönderemezdi.!

Buraya da bir nokta koyalım ve son bir tespit daha yapalım:

 

CEHENNEM'İ BU DÜNYADA YAŞAYABİLİRİZ

Bu temel bilgilerden sonra, şimdi de bir gün petrolün tükendiğini düşünün. Petrol ürünleri ile çalışan; otomobiller, uçaklar, trenler, gemiler, fabrikalar, elektrik santralleri, makineler ve bunların kullanıldığı bilumum sanayi kollarının kapılarına aynı gün kilit vurulur.

En basitinden, evinizdeki buzdolabındaki yiyecekler bile bozulur.

Elektrikleriniz kesildiğinde, yaşamınızın ne hale geldiğini bir düşünün. Aynı anda işinizden de olursunuz. Yer küre üzerinde yaşayan insanların  büyük çoğunluğu için dünyada Cehennem yaşanmaya başlar.!

2012 yılının ilk 8 ayında, toplam ihracatımız 90 milyar dolar iken, tek başına enerji ithalatımız, ihracatımızın yüzde 44'üne yaklaşmıştır. Yani tırmanıp 39.3 milyar dolara dayandı. Bir anda bu ithalatın sıfırlandığını düşünün.! Yandık ki ne yandık.!

Toprakları altında bir süre daha yetecek kadar rezervi olanlar için sorun yoktur elbette. Belki de gelecek nesillerine alternatif enerji kaynağını bulup bırakabilecekler.

Diğer insanların açlıktan veya var olan nimetleri paylaşamadıkları için çıkan savaşlardan ölümleri, umurlarında bile değildir.

Hatta birbirlerini bir an evvel öldürsünler de dünya nüfusu azalsın diye, onlara bedava silah bile verebilirler.!

Türkiye'nin 2011'deki ham petrol ithalatının 18.1 milyon ton olduğunu, bu miktarın; yüzde 51'inin İran'dan, yüzde 17'sinin Irak'tan, yüzde 13'ünün Rusya'dan, yüzde 11'inin Suudi Arabistan'dan, yüzde 1,5'inin Suriye'den, binde 6'sının İtalya'dan ve binde 4'ünün Azerbaycan'dan gerçekleştiğini duydunuz mu.?

Peki bu ülkelerle olan ilişkilerimiz akıllıca ve dostça mı yürüyor.? Petrol bitmeden de bize Cehennem'i yaşatabilirler.!

Buraya kadar yapılan tespitlere hiç birinizin itirazınız yoktur sanıyorum...

Yaşamakta olduğumuz çağda, çıkartılan savaşların tümü  bu anlatılanlarla uyumludur.!

 

KULLANILMAK KARDEŞİN KARDEŞİ ÖLDÜRMESİ İLE BAŞLAR

Sonuçta söylemek istediğim şudur: Tarih boyunca güçlü olan devletler, zayıfların doğadan gelen payları ile doğuştan gelen haklarına el koymak için, akla gelmedik entrikalara başvuruyorlar. Bilim dilinde buna  “dış siyaset” diyorlar.

Günümüzdeki savaşlar geçmiş yüzyıllardaki gibi tekrar etmiyor elbette. Strateji ve taktiklerde ufak tefek farklılıklar var.  Ülkeleri doğrudan işgal etmek daha az görülüyor.

Buna gerek de kalmamış zaten. Ülkeleri kendi askerlerine işgal ettiriyorlar.! Çünkü Mehmetler varken, Coniler petrol için ölmek istemiyorlar. Biliyorlar ki, yöneticileri onların yerine ölecek insanları bir şekilde bulabilirler.

Buluyorlar da. İyi yönetici olma kriteri buna göre değişmiş artık.

Bu konuda tipik örnek: “Arap Baharı”nda yaşananlardır. Ölenler de öldürenler de gerçekte birbirinin kardeşi sayılır. Hepsi de Müslüman olarak tanınırlar. Irak'ta Afganistan'da, Libya'da yaşananlar da pek farklı değil...

Sömürgeci devletlerin askeri olmaya ne de hevesliyiz.! Efendilerimiz, sadece “şehit” olma sebebimizi değiştirmişler. 

Bundan böyle “kralların onuru” yerine, “vatan” uğruna öleceğiz... Üstelik bizim vatanımıza karşı somut ve yaklaşan bir tehdit yok iken... 

 

ÜLKEMİZİN BÖLÜNME PLANINDA ROL ALIYORUZ

Belli ki, ABD ve AB, Rusya'nın Suriye'deki radar üssünü ve hava savunma sistemlerini yok etmeden, Ön Asya'ya doğru ilerleyemiyor.

O bakımdan asker bir milletin, karadan Suriye'ye saldırması gerekiyor. Asker millet kimmiş acaba? Ancak bir “asker millet” Esat rejimini düşürebilir. Sömürgecilerin yolları da öyle açılabilir.

Allah aşkına bu kirli savaşta ölenler “vatan için” mi ölmüş olacaklar.?

Aynı planın bir başka parçası; Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin ülkemizden koparılıp, emperyalist ülkelere bağımlı, bekçi devletler oluşturulması için ayrılmış olması değil mi.?

Bu planın uygulanmasında en önemli iki unsur; hiç kuşku yok ki,  Barzani'nin peşmergeleri ile PKK terör örgütünün militanlarıdır. Zaten PKK, Barzani'nin kontrolündeki topraklarda konuşlanmıştır.

PKK'ya karşı sınır ötesi operasyon yapmamıza ABD neden izin vermiyor.? Biliyorsunuz bu özlü sözü, Genelkurmay Başkanımız söylemiştir! Barzani yıllar önce değil bir Kürt'ü, bir kediyi bile T.C.'ye vermeyeceğini söylememiş miydi.?

  

Başka bir şekilde anlatayım dilerseniz;  PKK, militanları ABD'nin elindeki bir kalaşnikov ise, Barzani'nin peşmergeleri uçak savar silahı gibidir...

İşte biz geçen pazar günü o “büyük kongrede” bu adam için “Türkiye seninle gurur duyuyor” demişiz.!

Elindeki silahı bırakmadan, koca Türkiye Cumhuriyeti'ni, Oslo'da yarım kalan görüşmelere davet eden PKK ile bir an için hükümetimizin anlaştığını düşünelim.

Askerlerimizi öldürmeyeceklerini garanti mi edecekler.? O halde neden silah ellerinde? Gerçekten anaların göz yaşları duracak mı.?

Kürtlerin istediği bu kadar mıydı sadece.?

Kürtler özetle; “Doğu'yu bize verin, Batı'da kardeşçe yaşayalım” demiyorlar mı.?

Batı'da kardeşçe yaşayabileceğimize göre, Doğu'da buna engel olan nedir.?

Demek ki, işin içinde başka işler var.!

Bu sorunun doğru yanıtını, en kalın kafalı biri bile “petrol” ile ilgili anlattıklarımdan çıkartabilir.!

Bir de kullanılmayı alışkanlık haline getirenlerimiz olmasaydı.!

Büyük Ortadoğu Projesine göre, Kuzey Irak'ta kurulan “Kürdistan”, Güneydoğu'muza doğru genişleyecekmiş.!

Diyarbakır yıldız şehir olacakmış.!

Anlaşılan ABD'ye Ortadoğu'daki çıkarlarını korumak için bir tek İsrail yetmiyor. Bu defa petrol ve doğalgaz kaynakları ile geçiş yollarını bekleyen, ikinci bir bekçi devlete (İsrail'e) ihtiyaçları var.

Kürtler, gönüllü olarak bu işe talip... Biliyorsunuz Beyaz Saray'a kadar gidip, bu büyük proje içinde rol istemişlerdi! Bugün için sömürgecilerin önünde tek engel kalmış; o da arkasına Şangay İşbirliği Örgütü'nü (Rusya, Çin, İran, Kazakistan, Kırgızistan vb) alan Suriye'dir elbette. Suriye'deki rejimi düşürüp, orada yeni bir AKP iktidarı kurmadan, bu projeyi yürütmek zor görünüyor! Hatta imkânsızdır da denebilir. Tuhaflığa bakın ki, bu kirli savaşta bir oğlu ölen baba: “Bir oğlum daha var, o da “vatan” uğruna feda olsun” diyebiliyor...

Çocuklarımız bu vatan için mi ölüyorlar acaba.?

DOĞRU ANALİZ YAPABİLİRİZ

Şimdi size doğru analiz yapma formülünü veriyorum ve bitiriyorum:  Öncelikle dünyadaki “kıt kaynakları” hiç aklınızdan çıkartmayın.! Onların hiç bir zaman adil olarak bölüşülmediğini de sakın unutmayın. Sömürgeci devletler, sömürdükçe daha çok güçlenirler. Güçlendikçe daha fazla sömürürler. Bu bir tarihi gerçekliktir. Sanırım, buna da bir itirazınız olamaz...

 

Emperyalistler, “düşünce kuruluşları” ve dünya çapındaki “insan hakları, özgürlük ve demokrasi” getirme amacıyla kurulmuş gibi gösterilen; dernek, vakıf ve diğer kuruluşları ile kendilerine yeteri kadar işbirlikçi bulabiliyorlar. Örneğin; bizdeki Açık Toplum Vakfı ve TESEV o kuruluşlardan sadece iki tanesidir. Güçlünün yanında yer alma durumunu da göz önünde tuttuğunuzda, pek çok kişinin kendiliğinden emperyalistlere müracaat etme nedenini anlarsınız.

Ne yazık ki, işbirliği yapanların çoğu bu iş için gönüllüdürler.!

En kurnazlarının iktidar olmasına yardımcı olunduğunda, emperyalizmin çıkarlarını ülkelerinin çıkarlarından daha üstün tutarlar. Böyle  taahhütlerde bulundukları defalarca kanıtlanmıştır.!

Çoğu o ülkelerin vatandaşı olmak için can atıyorlar. Çifte vatandaşlık adeta sigortalarıdır.!

Örnek istersiniz, dilediğiniz kadar verebilirim.!

 

AHMAKLAR ÖNDE GİDERLER

Geldiğimiz noktada, savaş tamtamları çalanlar ile emperyalist ülkelere müracaat edip rol isteyenler, birbirlerinden çok farklı değillerdir!.. Birinci gruba girenler cahil ve ahmak olup,  “aske olmaya oldukça elverişlidirler. İkinci grupta yer alanlar ise doğrudan haindirler.!

Libya ve Irak'ta petrolün yağmasına engel olmaya kalkışan Kaddafi ve Saddam'ın başına gelenleri biliyorsunuz. Bu katiller, CIA'nın uydurduğu “Ellerinde kimyasal silahlar var; komşuları için tehdit oluşturuyorlar” yalanı ile dünya kamuoyunu aldattılar. Ve bu iki ülkeye doğrudan saldırıp, kendilerine sorun çıkartan yöneticileri, üstelik de kendi halklarına “onursuz” bir şekilde öldürttüler. Emperyalistler, bu kirli savaşlarda ellerindeki eskimiş silahların tümünü kullanıp paraya çevirdiler.! Savaş tazminatı olarak, onlarca yıllığına işgal ettikleri ülkelerin petrol gelirlerine el koydular.!

Bu noktada bizim gibi “müttefiklerin” adını  “model ortak”  değiştirip, suçlarına ortak ettiler. Haksız yere katledilen milyonlarca Müslüman’ın kanı bizim de ellerimize bulaşmıştır. Şimdi ise, bu soysuz yanımızı gösterenlere fena halde kızıyoruz.!

Ne yazık ki, Türk halkının yarısı aldatılıp, bir şekilde bu oyunun içine sürüklenmiştir. Sanki bizde çok varmış gibi, şimdi de Suriye'ye “demokrasi” ve “özgürlük” götürmeyi üstümüze vazife edinmişiz.!

Vicdanımızı bu sözlerle rahatlatamayız.! Aynaya bakıp gerçek yüzümüzü görmeliyiz.!

Yaşananlardan ders çıkarmadığımıza mı yanalım.? Her zaman kraldan fazla kralcıyız...

Dünyada ve Türkiye'de ne olup bittiğini PETROL VE DOĞALGAZ'a göre analiz etmeyi becerebilirsek eğer, “SURİYE İLE SAVAŞA HAYIR.!” Diyeceğiz.! Akçakale'ye düşen bombayı da Osmanlı'yı Birinci Dünya Savaşı'na sokmaya mecbur eden Yavuz ve Midilli gemilerinin  Rus limanlarına attığı bombalara benzeteceğiz.!

 

Av. Cemil Can

http://cemilcan.gen.tr/

http://chp-muhalefethareketi.biz.tr/

 

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Eylül.2012

http://www.medyagunebakis.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Emperyalistler Tarafından, Müslüman’ın Müslüman’a Kırdırıldığı Ve Bunun Taşeronluğunun Da Kendine Müslüman’ım Diyen Kendi Liderleri Aracılığıyla Yapıldığının Ve Emperyalistlerinin Esas Amacının Da Ortadoğu’da Siyonistlere Hizmet Eden Sözde Kürdistan, Gerçekte Büyük İsrail'i Kurmak Olduğunun Tüm Müslümanlar Tarafından Bütünüyle Anlaşılması Dileğimle…Ayşe Eren

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir...”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi İçin,

Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sıradadır.

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

“Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli, Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE..!

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve “sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu “çevrenin, toprağın, suyun, ormanın, biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ…

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN.. 

 

  Diğer Haberler
 • NEDİR BU 3.DALGA İLİŞKİLER.?
 • BU GİDİŞE RIZAMIZ DEĞİL, İTİRAZIMIZ VAR.!
 • TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!
 • BOĞA FERDİNAND KARAŞAHİN PAÇASINI KURTARDI
 • ŞEYTAN MI KANDIRIYOR, KENDİLERİ Mİ.?
 • ATATÜRK'E HAKARET SUÇ OLMAMALIYMIŞ.!
 • KILIÇDAROĞLU'NUN KEDİCİKLERİ
 • TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
 • HİÇ BİR SUÇUNUZA ORTAK OLMAYACAĞIZ.!
 • ÜMİT KAFTANCIOGLU ARDAHAN'DA ANILDI • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - NEDİR BU 3.DALGA İLİŞKİLE
    - BU GİDİŞE RIZAMIZ DEĞİL,
    - TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR D
    - BOĞA FERDİNAND KARAŞAHİN
    - ŞEYTAN MI KANDIRIYOR, KEN
    - ATATÜRK'E HAKARET SUÇ OLM
    - KILIÇDAROĞLU'NUN KEDİCİKL
    - TRT - Te. Re. Te. - TRT -
    - HİÇ BİR SUÇUNUZA ORTAK OL
    - ÜMİT KAFTANCIOGLU ARDAHAN
    - İŞİD'İN SERVETİ ELE GEÇİR
    - YUH ARTIK YUH.! ÇARPILACA
    - KADINLARIMIZI, KIZLARIMIZ
    - SORUMLULARI SAYIYORUM
    - ZEYTİN DALI HAREKATINDAKİ
    - KORKMUYORUM KARDEŞİM; KOR
    - NELER OLUYOR HAYATTA VE T
    - VEDAT ÖZTÜRK HEM AĞLADI,
    - KADIN ÇİFTÇİLER, GİRİŞİMC
    - PROTOKOLE SAYGI, GAZİLERE


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.