01.06.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Güncel Haber >> Manşet Haberler
  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ

  75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP

  SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!

  BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!

  AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.!

  ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN NE İFADE EDİYOR.?

  ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATAN GAZETECİLER GÜNÜ

  HER SAKALLIYI DEDENİZ SANMAYIN.!

  EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İSTİFA EDİNİZ.!

  29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ.!

  “DENİZ FENERİ” NDEN, EL FENERİNE..!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da Paylaş“DENİZ FENERİ” NDEN, EL FENERİNE..!

Küçük Hırsız "El Feneri",

Büyük Hırsız "Deniz Feneri" Kullanır..

Ancak Her İkisinin Çalışması İçin de "Ampul" Gerekir...

 

2006 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı'na gönderilen “hizmete özel” bir bilgi notunda: ”Yöneticisi, Deniz Feneri'nin hükümet ya da herhangi bir siyasi partiyle bağlantısının bulunmadığını anlatsa da Erdoğan'ın eşi Emine, sağlam bir destekçi ve resmi organizasyonun “web” sitesinde belirgin şekilde yer alıyor” deniyordu... 

ABD kaynaklı bilgileri Allah kelamı doğruluğunda kabul eden “iki kişiden biri” bu bilgi notundan sonra, Deniz Feneri ile hükümet arasındaki ilişkiye ne diyecek, çok merak ediyorum...

AKP ile içli dışlı olduğu şüphe götürmez olan Deniz Feneri Derneği'nin sanıklarından ve aynı zamanda Kanal 7 televizyonunun üst düzey yöneticisi olan İsmail Karahan, soruşturmayı yürüten savcıya verdiği ifadede; arama yapılacağını önceden haber aldıklarını itiraf etmişti.! Arama yapılacağı haberini verenin kim olduğunu CHP Genel Başkanı daha sonra açıkladı zaten.

Dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın Koruma Müdürü Ali Karabağ. Müdür Bey, bir dönem “Aytaç Grub”un başkanlığını yapan, şimdiki AKP'li Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ı arayıp, arama yapılacağını haber vermişti.!.?

Koruma Müdürü savcılıkta verdiği yeni ifadesinde; Veli Korkmaz'ı İçişleri Bakanının bir gün sonra Kırıkkale'ye geleceğini haber vermek için aradığını söylüyor. Bir gün sonra Bakan Kırıkkale'ye gitmiş olsaydı, basında yer alırdı. Öyle bir kayıt görünmüyor...  

Belli ki, Koruma Müdürü doğruyu söylemiyor. O koruma görevini sürdürüyor, her şart altında bakanını koruyor! Asrın yolsuzluk soruşturmasının sanıklarını İçişleri Bakanımızın koruduğu gibi.! Anlaşılan delilleri yok etmeleri için onlara zamanında haber vermiş! Zaten daha önce de o sanıkların iş ortağı idi.. Birlikte gazete çıkartmak için Nehir Medya adlı bir şirket kurmuşlardı... Bu arada hatırlatırım, “Aytaç” şirketi, TSK'ne mal satması  yasaklanmış  şirketlerin arasındaydı...

Kamuoyundaki yaygın kanıya göre, AKP'nin kuruluşundaki finansmanı, Deniz Feneri e.V. yurt dışında çalışan işçilerden topladığı paralar ile sağlamıştı.!

Daha kuruluşunda şaibeli paralar ile yasa dışı hale gelen AKP'nin sadece bu bağlantısı dahi başlı başına bir kapatılma nedenidir.!

Yeni bir kapatma davası açılabilse, bizim “Deniz Feneri”nin içinden ne “el fenerleri” çıkardı.! Bütün bu gerçeklere rağmen, hükümetin her geçen gün “iki kişiden biri”nin desteğini alarak büyümesini ise, anlamak mümkün değildir.! Aklıma gelen ters bir soru daha var, onu da paylaşmak isterim: Acaba “iki kişiden biri” bu yasa dışılıkları “meşru” mu görüyor.? Öyleyse eğer, yandığımızın resmidir.!

 

Hükümet, soruşturmayı yürüten savcıları görevden aldırdıktan sonra, elinden gelse “Deniz Feneri” adını da yasaklayacak.!

Bunu şimdi de yapabilirler belki. Yetki kanununa bile ihtiyaç duyacaklarını sanmam. Örneğin, yarından itibaren “Deniz Feneri”ne “El Feneri” denilmesini zorunlu kılan bir Kanun Hükmünde Kararname çıkartabilirler.! Nasıl olsa bugünlerde kanunların Anayasa'ya uygunluğunu denetleyecek aygıt işlemiyor.

Biliyorsunuz bir zamanlar bu işleri yapan mahkemenin adına Anayasa Mahkemesi deniyordu.! 

Wikileaks'tan sızan belgelere göre, bu en yüksek mahkemenin başkanı Haşim Kılıç, ABD elçilerine bilgi sızdırıyormuş.! Siyasi partilerin kapatma davalarına bakan en yüksek mahkemenin başkanı,  ayrıca  ABD  elçilerine CHP aleyhine söylemediğini de bırakmamış. “İki kişiden biri”nin 12 Eylül Referandumu ile Anayasa Mahkemesi'ne verdiği şekil böyledir işte...

O bakımdan ondan da fayda yok bize.!

Her neyse, bakalım hükümet bu zam furyasından “iki kişiden biri”ni nasıl koruyacak.! Aksi halde o cephede çözülme başlar.! Zira geniş yığınlar, AKP'ye acil gıda yardımları ve kömür ile bağlanmıştılar.! Tekel ürünlerini tüketenlerden alınacak dolaylı vergiler, cari açığı kapatmak için kullanılacağından bu “güncelleme” lerden gelecek paradan onların payı olmayacak.!

 

Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde bir Milli Eğitim Müdürü var. Adı: Erdem, Soyadı: Kaya. Bu ara kaya gibi sağlam bir buluş yapmış! Üstüne vazifeymiş gibi son günlerin en çok tartışılan konularından birini, kişinin “sosyal alanını” metre ile belirlemiş...

Bundan böyle kızlara 1 metreden fazla yaklaşılmayacakmış.!

Bu yasağı yazılı hale getirip ilan ettikten sonra, gerekçesini de açıklayıvermiş. Müdür Bey, öğretmenlerin rencide edilmemesi ve her hangi bir ithama maruz kalmamaları için böyle bir karar aldığını savunuyor.! Kendisi de bir öğretmen olan müdüre göre, öğretmenler potansiyel sapıkmış.!

Kız öğrencilere 1 metreden fazla yaklaştıklarında, cinsel istismarda bulunabilirlermiş.!

Şu kafaya heves etmez misiniz siz.? Gerekçe bu kadar basittir işte. Mili eğitimimiz kimlere teslim gördünüz. Müdür Beyimiz böyle bir önlemi gerekli görmüş ve uygulamaya koymuş. Belli ki Erdem öğretmenin analitik düşünme yeteneği yok. Tarihe geçeceği kesin olan bu kararda erkek öğrencilere yaklaşma mesafesini unutmuş.! Bakar mısınız.?.!

Erdem öğretmenin az ilerisinde bir yerde, emekli bir yargıç oturuyor. O da ayrı bir âlem. Onun da elinde kalem var, yazdıklarını on binler okuyor bugün.

Adı: Nusret, Soyadı: Çiçek. Eski adalet bakanlarından Şevket Kazan'a danışmanlık yapmış. Anımsadınız mı bilmem.

Şevket Bey 1997 yılında: “Aydınlık Türkiye İçin Bir Dakika Karanlık” eylemleri için “Mum söndü  oynuyorlar” demişti.!

İşte Nusret Bey, o bakanın danışmanlığını yapmıştı.. Tencere kapak hikâyesi yani...

Hazret, ayrıca AKP'den Ankara Milletvekili Aday Adayıydı. Temayül yoklamasından çıkamamıştı. Bu nedenle olsa gerek, AKP'lilerden söz ederken, “bizimkiler” diyor. Meşhur Hüseyin Üzmez gibi o da Vakit Gazetesi'nde yazıyor..

Son köşe yazılarından birinde: “Sokaklardaki dar pantolon giyen kadın popoları’ndaki iğrençlik Meclis'e taşınıyor” demişti. AKP'lilerin Meclis'te pantolona serbesti getiren yasa teklifini kıyasıya eleştiriyor. Pantolonun “cinsel teşhir” olduğunu savunuyor eski yargıç.!

O da Antalya'daki Erdem öğretmen gibi, erkekleri unutmuş.! Anlaşılan o ki, bu iki “cinsel taciz uzmanı” erkeklere de taciz yapılabileceğini düşünemiyor, kafaları basmıyor mu ne! Belki de erkeklere tacizi “normal” görüyorlar, kim bilir.!

Her neyse bugün, bu iki değerimizle ne kadar övünsek yeridir. Ne de olsa biri kişinin “sosyal alanı” keşfetmiştir, diğeri dar pantolon altındaki kadın “poposunun çirkinliğini”.! İkisine de aferin.!

Bu şaklabanlıkları geçelim isterseniz. Daha önemli konular var, onlar güme gidiyor. Bu magazin değeri bile olmayan haberlerle eş zamanlı olarak komutanlar Hasdal' dan uyarıyor. Halkın dikkatini çekmek istedikleri konu, hayati önemi sahiptir. Üstelik son zamları bile gölgede bırakacak kadar önemli...

 

Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Başkanı Tümamiral Cem Gürdeniz konuşuyor. Paşa: “Doğu Akdeniz'deki en muharip amiral ve albaylar seçilerek tutuklanıyor” diyor. Gürdeniz, bu sözlerinin ardından Doğu Akdeniz'deki petrol ve doğalgaz rezervleri hakkında bilgi veriyor: Türkiye buralardan uzaklaştırılmak ve sadece Antalya alanındaki rezervlerin yüzde beşine hapsedilmek istenmektedir. İşte oyun, belki de “oyun içinde oyun” budur...

Amiraller, “Mavi Vatan dediğimiz Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de hak savaşındadırlar ve tutuklamalarda, donanmayı hazırlıksız bir savaşa sokmakta hedef budur, diyorlar. 25Şikellik CD'ler bahanedir, mesele donanmadır”.! 

metrelik “sosyal alan” ve “dar pantolon altındaki çirkin kadın poposu” üzerine söylenenler, sadece ve sadece bu gerçeklerin tartışılmasını engellemek içindir. Görevliler, görevlerini gereği gibi yerine getiriyor...

“İki kişiden biri”ne bir soru soruyorum: Komutanın ne dediğini anladınız mı? Öyleyse ben anladığımı aktarayım. Komutan diyor ki: Darbe planı yapmak vs hepsi bahanedir, asıl mesele Doğu Akdeniz'deki  enerji kaynaklarını yağmalamaktır. Ulusalcı komutanların hapislere tıkılması bu nedenledir... Görüldüğü gibi dışarıda kalanlar, “iki kişiden biri”nin hükümete verdiği destek nedeniyle, bu yağmaya ses bile çıkaramamaktadırlar.! Onlar için “NATO Subayı” diyenler haksız değil.!

Av. Cemil Can

 

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZ VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

* * * * * * * * * *

"SESSİZ, DURGUN BAŞI EĞİK KALMAYINIZ. UYANINIZ.!
MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIMIZI ÇİĞNİYORLAR.!

HAKLARINIZI SAVUNMAK İÇİN BİRLEŞİNİZ.!

DÜŞMANIN KARŞISINA DİKİLİNİZ.!

SESİNİZİ DUYURUNUZ, BÜTÜN DÜNYAYA;

"BEN TÜRKÜM BAĞIMSIZLIK BANA ATALARIMINDAN MİRAS KALDI, ONU SANA VERMEM" DİYE HAYKIRINIZ..!

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

MAYIS – 1919 HAVZA

 

  Diğer Haberler
 • MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
 • DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ
 • 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP
 • SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR
 • REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK
 • ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI
 • KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!
 • BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!
 • AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.! • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* Y
    - 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’Nİ
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER Kİ
    - SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM E
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - KONSERVATUARIMIZA, BİNAMI
    - BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez
    - AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN
    - ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN N
    - ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATA
    - HER SAKALLIYI DEDENİZ SAN
    - EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İST
    - 29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BA
    - DENİZ BAYKAL TEDAVİ ALTIN
    - TRABZON’UN FETİH TARİHİNİ
    - TSK NAMLULARINI BARZANİYE
    - DÜNYA HORON REKORU BURSA’
    - YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR.!


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.