23.03.2019
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
WORLD WİDE WEB'İN 30. YILI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
7.ADANA VETERAN MASA TENİSİ TURNUVASI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  7.ADANA VETERAN MASA TENİSİ TURNUVASI

  7.ADANA VETERAN MASA TENİSİ TURNUVASI

  ATATÜRKÇÜ...USTA VETERAN RAKETLER

  ATATÜRKÇÜ...USTA VETERAN RAKETLER

  WORLD WİDE WEB'İN 30. YILI

  KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.!

  TUFAN YALÇIN...B.Ş.BLD.ANKARASPOR...FB.

  İLK DEVRENİN YENİLGİSİZ LİDERİ KKTC LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

  İ.L.K. .D.E.V.R.E.N.İ.N. .Y.E.N.İ.L.G.İ.S.İ.Z. .L.İ.D.E.R.İ... K.K.T.C. .L.E.F.K.E. .A.V.R.U.P.A. .

  TMTF...2018 - 2019 ALİ ABALI SEZONU... MASA TENİSİ...3.LİG ... 2.ETAP...1.DEVRE (....08 - 10 MART

  ENVER YILMAZ VEFATININ 5.YILINDA ANILDI

  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABERİN YOK TERBİYESİZ.!

  TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!

  "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞRETİYOR.?

  ANDIRINLILARIN TİRŞİK ŞÖLENİ GÖRKEMLİ OLDU.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşANDIRINLILARIN TİRŞİK ŞÖLENİ GÖRKEMLİ OLDU.!

11.si Düzenlenen İstanbul Andırın'lılar Tirşik Şöleni Görkemli Oldu.!

Kahramanmaraş ilimizin Andırın ilçesi ile özdeşleşen ve yörede Andırın Doktoru olarak bilen Tirşik İstanbul Andırın'lılar Derneği tarafından 11 yıldır salonlarda şölen havasında kutlanıyor.

İstanbullular Tirşik ile tedavi* oluyor.! Andırınlılar Derneği tarafından bu yıl İstanbul da 11.’si düzenlenen Tirşik şölenine sanatçılar ve siyasetçiler çıkarma yaptı.

-Kahramanmaraş’tan İstanbul’a hoş tadıyla şifa arayanlara şifa olmayan gelen TİRŞİK, İstanbul Andırınlılar Derneği tarafından şölen ile tadanlara şifa oldu.!

İstanbul’da 35 yıldır faaliyet gösteren Kahramanmaraş Andırınlılar Derneği her yıl geleneksel olarak kutladığı Tirşik şöleninin bu sene 11.’sini düzenledi. Daha önce 7 yıldır dernek lokalinde yapılan tirşik şöleni 4 yıldır ise sanata, kültüre ve hemşeri birlikteliğine yatırım yapan şehrin sosyal yüzü İstanbul Andırınlılar Derneği Başkanı seçilen Hamdi Çam ile salonlara taşındı.

İlkinde Türk halk müziği sanatçısı Cemile Sönmez konseri ve davul zurna halay ekibiyle ikincisinde halk müziği sanatçısı Ata Canani sahne aldı. Üçüncüsünde halk müziği sanatçısı Hatice Aksoy, Şevket Gürlek ve Gül Ahmet Yiğit konseriyle yapıldı.

11.si DÜZENLENEN TİRŞİK ŞÖLENİ GÖRKEMLİ OLDU

Sunuculuğunu Medya Fm de hazırlayıp sunduğu “Dadali Show” programından tanıdığımız Sezer Özdemir’in yaptığı Tirşik Şöleni; Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İstanbul Andırınlılar Derneği Başkanı Hamdi Çam;

Konuşmama başlamadan önce 18 Mart Çanakkale Zaferi yıl dönümünde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Afrin de Zeytin Dalı Harekâtı’nda huzur operasyonunda kahraman Mehmetçiklerimiz destan yazdı kutluyorum. Bugün burada bizleri 11 yıldır yalnız bırakmayan siz değerli hemşehrilerime, milletvekillerime, kaymakamlarıma, belediye başkanımıza ve başsavcımıza ve bilhassa da sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Tirşik, Andırınlılar adına Ramazan Püsküllü tarafından tescil edilmiştir.

Yöremizde Andırın Doktoru olarak bilinir. Yılan pancarı da olarak bilinen yaban pancarından elde edilmektedir. Tamamen organik bir üründür. Mevsiminde toplanır uzun ve zahmetli bir işlem sonrası sofralarımıza gelir. Bin bir derde şifadır Tirşik. Ben bugün burada bulunan değerli misafirlerimize hoş geldiniz diyor, muhabbetle saygılarımı sunuyorum dedi.

İstanbul Andırınlılar Derneği kurucu başkanı Öcal Ünal günün önemine binaen bir konuşma yaparken onursal başkan avukat Ali Çanak bir arada birlikte daha güzel yarınlara vurgusunda konuştu.

İstanbul Tirşik Şöleninde hemşerileriyle buluşan  Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Dilipak; bugün çok önemli bir gün Çanakkale Kahramanlarını Anma ve Zaferimizin 103.’yılı, Zeytin Dalı Harekâtı’nda Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’i de terör unsurlarından temizledi. Afrin’e Türk Bayrağını dikti. Ve bugün İstanbul da siz değerli hemşerilerimizle bir arada olmak. Değerli hemşerilerim İstanbul'da derneklerimiz çok mesafe kat etti.

Bende MARAŞDER kurucular kurulu üyesiyim. Dernekçiliği iyi bilirim, zor iştir. Andırınlılar Derneği başkanımız Hamdi Çam’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum dedi. Kahramanmaraş’a ve bilhassa Andırına kazandırılan projelerden bahsetti.

Oniki Şubat ilçe sınırları içerisinde yer alan Batıköyleri eski yolu Andırın yolu olarak ta bilinen Avşar ve Cüceli köyleri arasında yapılacak olan baraj köprüsü hakkında da bilgiler veren Dilipak; asma köprü maliyeti fazla olduğundan yığma köprü olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ihaleye çıkacak dedi. Önümüzdeki günlerde inşaata başlanacak dedi.

Tirşik şölenine teşrif eden İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Kahramanmaraş eski milletvekilleri Mesut Dedeoğlu, Ali Şahin, İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Bahçelievler Belediyesi Başkanvekili Kahramanmaraşlı hemşerimiz Mevlit Uyan ve Andırın eski şimdiki İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı olan Oktay Çağatay, AkP Andırın ilçe başkanı Yunus Emre Dalkıran ve Ak Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday; günün önemine binaen anlamlı, birlik ve beraberliğin gücüne vurgulu birer konuşma yaptılar.

Bahçelievler Belediyesi Başkanı Osman Develioğlu konuşmasında Andırınlılar ile bir arada olmaktan mutlu oldum. Bende aslen Kahramanmaraşlıyım. Annem Kahramanmaraş Divanlı mahallesinden dedi.

Andırınder gibi dernekleri yaşatmak durumundayız neden çünkü kültürleri buluşturuyor hemşerilerini değerleriyle bir araya getiriyor. Biz derneğimizin ve hemşerilerimizin daima yanındayız dedi.

Kahramanmaraş’ın sosyal medya kanalı 46.net üzerinden canlı yayınlanan “11.Geleneksel Tirşik Şöleni”ne Maraş Okutma ve Yurt Derneği başkanı Prof. Dr. Ali Malik Gözübol, MaraşYurt Derneği Başkanı Ali Uslu, Yedi Dost Derneği başkanı Av. Erol Kıraç, Afşinder başkanı Ahmet Ardıç, Ekinözder başkanı Nuri Kesgin, Elbistander başkanı Şeyhamit Güneş, Tatlıder başkanı İsrafil Bahçe, Küçüktatlıder başkanı Mehmet Barel, Türkoğluder kurucu başkanı Ali Kalli, Trabmarder başkanvekili Eyüp Kadir Kılcı, Kerim Kabalcı (tiyatrocu), Sıddık Çeri (İşadamı) Kader Demir (dizi oyuncusu) ve Ozan Tecirli katılımlarıyla Andırınlılar Derneğini yalnız bırakmadı.

Kerküklü arabesk fantezi müzik sanatçısı Hüseyin Türkmen sahne aldı. Solo konser veren sanatçıya salonda bulunanlar alkışlarıyla destek verdi. Konser sonrası Andırınlılar Dernek Başkanı Hamdi Çam sanatçı Hüseyin Türkmen’e plaket takdim etti.

Dadali Show programını yaratıcısı Sezer Özdemir’in sunuculuğunu üstlendiği şölende sunucu Sezer Özdemir fıkralarıyla kahkaha attırdı.

Kahramanmaraş Andırınlı Türk halk müziği sanatçısı Hatice Gökçeli sahneye çıktı. Mini bir konser verirken televizyon programcısı ses sanatçısı Şevket Gürlek şölene katılanlara unutamayacağı bir resital sundu. Bir buçuk saat sahne de kalan sanatçı programı sonrası Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç’ın elinden plaketle ödüllendirildi.

Günün finalinde Çukurova’nın bülbülü halk ozanı Gül Ahmet Yiğit sahne aldı. Halk ozanı Gül Ahmet, türküleriyle hı hı dedirtti.

İstanbul Andırınlılar Derneği tarafından geleneksel olarak yapılan 11.Tirşik Şöleni plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimleri sonrası sona erdi.

*Tedavi sözü Andırın yöresinde kullanılan ve tirşik yiyenlerin doğal alternatif tıp yöntemiyle şifa bulmasıdır. Tirşik yöre de Andırın Doktoru olarak da bilinmektedir.

 

Basın Danışmanı, Eyüp Kadir Kılcı

yerelmuhabir34@gmail.com - 0505 330 65 32

 

@#MedyaGünebakış ©#MedyaGünebakış

Fatih Bacak, Antalya – Mart.2018 –---- fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ – mail: okkesb61@gmail.com,

 

Metni

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - 7.ADANA VETERAN MASA TENİ
    - 7.ADANA VETERAN MASA TENİ
    - ATATÜRKÇÜ...USTA VETERAN
    - ATATÜRKÇÜ...USTA VETERAN
    - WORLD WİDE WEB'İN 30. YIL
    - KIZIL ORDU KONSERİNDE ATA
    - TUFAN YALÇIN...B.Ş.BLD.AN
    - İLK DEVRENİN YENİLGİSİZ L
    - İ.L.K. .D.E.V.R.E.N.İ.N.
    - TMTF...2018 - 2019 ALİ AB
    - ENVER YILMAZ VEFATININ 5.
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABER
    - TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR D
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ER
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.