10.12.2018
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞRETİYOR.?

  MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ERKEN ÖLÜM TEŞHİSİ

  VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!

  N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA TARİH DERSİ

  24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GENEL KURULU’NDA

  KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKKINDA.!

  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BASIN AÇIKLAMASI

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

  KIRMIZI ÇİZGİLERİ AŞTIRMAMAK İÇİN.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşKIRMIZI ÇİZGİLERİ AŞTIRMAMAK İÇİN.!

Türk Milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 4 Temel Kırmızı Çizgisi Var; “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Vatan.” Aslında Referandumun En Temel Noktası Bu.

Devletimiz tehlike altında. FETÖPKKDAEŞ, DHKP/C ya da ismi cismi belli olmayan onlarca terör örgütü devletimize saldırıyor. Bu terör örgütlerini kuranlar, finanse edenler, silah yağdıranlar ülkemizin üzerinde haritalar çiziyor, yeni Sevr için ellerini ovuşturuyorlar. ABD, İsrail, İngiltere, AB, İran, Rusya hepsi ayrı ayrı planlar yapıyor, İslam ülkeleri paramparça ve asıl hedef Türkiye. Bu bağlamda Türkiye’nin güçlü olması gerek. Parlamenter sistem ile Türkiye güç olamaz. Çünkü her an siyasi boşluk olabilir. Eğer 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan Başkomutan, AK Parti tek başına iktidar olmasaydı FET֒cü darbeciler püskürtülebilir miydi? Asla. Eğer siyasi istikrar ve uyum olmasaydı, OHAL ilan edip, devletin büyük kısmından FET֒cü hainler temizlenmeseydi, Türk askeri Suriye’ye operasyon düzenleyip, DAEŞ’i yerle bir edebilir miydi? Sınırdaki terör devleti hayallerini bitirebilir miydi? Mümkün değil. Bugün 7 değil, 70 düvelle savaşıyoruz. Hem vekâletli çeteler ile hem de onları yöneten gölge ellerle. Nasıl güçlü olacağız? Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile...

Yeni sistemde hükümet boşluğu olmayacak, koalisyonlar yaşanmayacak, cumhurbaşkanı ile başbakan kavga edemeyecek, çünkü başbakanlık ortadan kaldırılacak. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde devletin içerisinde yeni FET֒ler yuvalanamayacak, askeriye içerisinde cuntalaşmalar bulunmayacak, yargı darbesi artık gerçekleşemeyecek. Tam aksine milleti ile gelip, onunla gidecek olan bir hükümetimiz, aynı zamanda çalışan bir bürokrasimiz olacak. Meclis’te de kavga sahnelerinden ziyade, millet için haykıran vekiller göreceğiz. Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir beka meseli, Türkiye’yi ayakta tutma hamlesi. Devlet 1 dakika bile zafiyet gösterirse, düşman kapıda. Lakin 80 milyon devleti yönetir; davasına, hedeflerine ortak olur ve tek vücut olarak devleti korursa bizi kimse yenemez, kırmızı çizgilerimiz aşılamaz. Bölücüleri bitirmek için “EVET”.

 

TÜRKİYENİN YPG KIRMIZI ÇİZGİLERİ

YPG'nin Fırat'ın batısına geçmesini kırmızı çizgi ilan eden Türkiye, 'Minbic operasyonu sonrasında tek bir YPG'li kalmayacak. ABD garanti verdi' açıklaması yaptı. Gelişmeleri Ortadoğu uzmanı Serhat Erkmen Serhat Erkmen: Aslında Suriye Demokratik Güçleri denilen organizasyon Teşrin barajının batısına geçtiği anda Fırat'ı geçmişti. Dolayısıyla bu yeni bir olgu değil. Ancak o zaman Türkiye biraz reddedip biraz inkar edip durumu kurtarmaya çalışmıştı. Ama sahadaki gerçekliklere bakacak olursanız zaten YPG bir süredir Fırat'ın batısındaydı ve geldiğimiz nokta itibariyle daha da ileri gidiyor. Türkiyenin Suriye'de, Suriye'deki gruplar üzerindeki yaptırım gücü, zaten ciddi anlamda zarar görmüştü. Artık neredeyse sınırlı belli bölgeler dışında pek bir etkinliği de kalmadı.

DW Türkçe: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Fırat’ın doğusunda YPG’liler lojistik destek vermek istiyorsa o ayrı. Ama özellikle operasyonlar bittikten sonra batısında bir tane bile YPG’li istemeyiz. ABD de bu konuda garanti verdi" açıklaması yaptı. Bu bir geri adım mı.?

Yeni ‘Kırmızı Çizgi’: Türkmenlere Müdahale Olursa Askeri Operasyon Yapılır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KBY  - Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin referandumu sonrası Türkmenlere fiili bir müdahale olursa askeri operasyonun hemen yapılacağını söyledi.

KBY’de bugün bağımsızlık referandumu düzenleniyor. Referanduma Suriye, Irak ve İran’la birlikte Türkiye de karşı çıkıyor.

Türkiye, şimdiye dek Kürdistan’a karşı bazı yaptırım tehditlerinde bulundu. 25.09.2017 

 

AP'den Net Açıklama: Türkiye'de Bir Kırmızı Çizgi Daha Aşıldı

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Cumhuriyet Gazetesi’ne düzenlenen operasyona sert tepki gösterdi. Schulz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “ Bir kırmızı çizgi daha aşıldı” dedi.

Schulz Twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Murat Sabuncu ve diğer Cumhuriyet gazetecilerinin gözaltına alınması Türkiye’de ifade özgürlüğünün dair bir kırmızı çizginin daha aşılmasıdır. Cumhuriyet, herhangi bir bağımsız gazete değildir: Ülkedeki en eski laik gazetedir ve Cumhuriyet'in bir kurumudur. Darbe girişimin ardından demokrasiyi savunan Türkiye vatandaşlarının cesaretine dair AB’nin takdirini daha önce de belirttim. Ancak devam eden tasfiyeler, hukuki ve güvenliği sağlama gerekçeleriyle değil siyasi kaygılarla yapılıyormuş gibi görünüyor.

31.10.2016 14:37 Güncel

 

 TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KIRMIZI ÇİZGİLERİ.!

Türkiye ve Normalleşme ! Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kırmızı Çizgileri Olmalı ! 2015 yılını geride bıraktığımız bugün bakıyorum, bizim daha çok ekmek yememiz, köprünün altından daha çok suyun akması gerekiyor.. Akşam televizyon da haberi izliyorum:...

31 Aralık 2015 Perşembe 15:15

TÜRKİYE VE NORMALLEŞME.! 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kırmızı Çizgileri Olmalı !

2015 yılını geride bıraktığımız bugün bakıyorum, bizim daha çok ekmek yememiz, köprünün altından daha çok suyun akması gerekiyor..

Akşam televizyon da haberi izliyorum: HDP’lilerin meclis de yaptığı konuşma yenilir içilir yutulur gibi değil.. bunları görünce neredesin Türkiye Cumhuriyeti devleti diye sormaya başladım..

2015’dan 2016 huzur içinde giremiyoruz..

Bizde şöyle : huzurlu eğlenceli girmek isterdim ama içim kan ağlıyor..

Bölücü terör örgütü : Güneydoğu da Polis Askerimizi şehit ediyor, bebekleri öldürüyor, İstanbul da araçları yakıyor, bizde uzaktan bakıyoruz !..

Buda yetmedi: bölücü örgüt siyasi kanadı HDP ile Türkiye’yi bölmeye çalışıyor, kurtarılmış bölge kurmaya çalışıyor bizde bakıyoruz..

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikinci bir devlet kurulamaz!..

Özetlik veya kurtarılmış bölge de olmaz !

Biz bunu yaparsak: komşu ülkeler de bizden toprak ister bir süre sonra Türkiye Cumhuriyet Devleti diye ortada bir devlet kalmaz !..

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kırmızı çizgileri olmalı ! Basın için, siyasi partiler için, vekiller ve herkes için bir kırmızı çizgisi olmalıdır..

78 Milyon olarak bu geminin içindeyiz gemi batarsa hep beraber boğuluruz !.. öncelikle geminin su alan yerlerindeki delikleri kapatmamız gerekir ki : Bu da Türkiye Cumhuriyeti devletinin kırmızı çizgileridir..

IŞIK: KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ AŞILIRSA...

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait çok sayıda tank ve tank kurtarıcı Şırnak'ın Irak sınırındaki ilçesi Silopi'ye sevk edildi. Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'nin kırmızı çizgileri aşılır da bu noktada da eğer karşımızda bir kayıtsızlık görürsek o zaman Türkiye durumu değerlendirmek zorunda kalır" dedi. 2 Kas 2016 Güncelleme 08:02 +03

28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait tank, tank kurtarıcı ve iş makinaları, Ankara ve Çankırı'dan Silopi'ye sevk edildi. 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, A Haber'e yaptığı açıklamada konuya ilişkin şu açıklamarı yaptı:

"Türkiye'nin kırmızı çizgileri aşılır da bu noktada da eğer karşımızda bir kayıtsızlık görürsek o zaman Türkiye durumu değerlendirmek zorunda kalır. Ama şu anda en önemli önceliğimiz, Türkiye'nin kırmızı çizgilerinin aşılmaması ve Türkiye'nin bütün yaptığı faaliyetleri, Irak yönetimi ile de koordine ederek yapması, önceliğimiz bu." 

"Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası." dedi.

Merkel'e Türkiye Tepkisi: Kırmızı Çizgi Anayasa Referandumuydu

Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, Alman hükümetinin Türkiye politikasına karşı çıkarak Türkiye ile müzakerelerin kesilmesinden yana olduğunu açıkladı.

Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve iktidar ortağı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) üyesi Norbert Röttgen, hükümetinin Türkiye'ye karşı tutumunu eleştirdi.

 Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Alman kamu televizyonu ARD'de pazar akşamı katıldığı bir tartışma programında Türkiye'ye ilişkin görüşlerini açıklayan Röttgen, müzakerelerin sadece bir "kurgu" olduğunu belirterek “Kanımca Türkiye gibi önemli bir ülke hakkında bir kurguyu temel alarak politika yapılmamalı. Bu yüzden de müzakerelerin kesilmesinden yanayım” şeklinde konuştu.

 

@ #MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul–Aralık.2017- okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ - okkesb@turkfreezone.com,

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ER
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKK
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND
    - 1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT G
    - ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLAT
    - BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.