19.04.2019
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
EKREM İMAMOĞLU ve TDF
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİN İPTAL SEBEBİ

  TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI

  SÜPER LİG YOLUNDA GÜÇLÜ TAKIMLARIN MÜCADELESİ

  EKREM İMAMOĞLU ve TDF

  GOLAN TEPELERİ & CEVLÂN NAHİYESİ

  ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYORLAR

  WORLD WİDE WEB'İN 30. YILI

  KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.!

  İLK DEVRENİN LİDERİ LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

  ENVER YILMAZ VEFATININ 5.YILINDA ANILDI

  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABERİN YOK TERBİYESİZ.!

  TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!

  "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞRETİYOR.?

  MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ERKEN ÖLÜM TEŞHİSİ

  UKRAYNALI ÇOCUKLARTÜRK KÜLTÜRÜYLE TANIŞTI
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşUKRAYNALI ÇOCUKLARTÜRK KÜLTÜRÜYLE TANIŞTI

Ukrayna Ailesi Derneği Ve Ukrayna Büyükelçiliğinin Ortak Projesi Kapsamında Gelen Ukraynalı 12 Şehit Ve Gazi Çocuğu, Ülkemiz Ve Kültürümüzle Tanıştı

Ukraynalı Askerlerin Çocukları İçin Antalya’da Unutulmaz Tatil Yaptılar

"Sanat Atölyesi" kültür ve eğitim projesi, çok sayıda izlenim ve hediyelerle Ukraynalı çocukların hatıralarında yer etti.

 

Ukrayna’nın doğusunda gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonuna katılan Ukraynalı askerlerin 10-15 yaş arasındaki 12 çocuğu "Sanat Atölyesi" (Tvorçeskaya Masterskaya) kültür ve eğitim projesi çerçevesinde Türkiye’nin Antalya şehrinde tatil yaptı.


UkrAyna sitesinde yer alan bilgiye göre proje Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği ve Poltava İlgisiz Kalmayanlar Taburu hayır kurumunun desteğiyle Ukrayna Ailesi sivil toplum teşkilatı tarafından hazırlandı. 

Akdeniz sahilindeki bir otelde kalan çocuklar, 10-21 Haziran tarihleri arasında Türk kültürü ile tanıştı, çeşitli müzeleri ziyaret etti, deniz kenarında tatilin ve gezi programının tadını çıkardı ve sanat derslerine katıldı.
 
Koordinatörlerin, çocuklara eşlik edenlerin ve diaspora temsilcilerinin aktif desteği ve kayıtsız kalmayanların yardımı sayesinde Ukrayna'nın savunucularının çocuklarının tatili parlak izlenimler ve olaylarla doldu.

Antalya Belediyesi’nin yardımı sayesinde Ukraynalı çocuklar şehirdeki ünlü, 131 metrelik tüneli olan akvaryumu, Oyuncaklar Müzesini ve Deniz Biyolojisi Müzesini ziyaret etti. Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği çalışanları tarafından sağlanan maddi yardım, çocuklara deniz turu gerçekleştirme, geleneksel Türk dondurmasını deneme ve Maraş dondurmacılarının gösterisini izleme imkanı sağladı.

 

Bir tatlı mağazasının sahibinin düzenlediği ilginç, sıra dışı ders çocuklar için özel, tatlı bir hediye oldu. Ilık karamel ile çalışmaktan memnun olan çocuklar eski şehrin masalları andıran dar sokaklarını gezdi, mimari eserleri, bitkileri ve manzaraları seyretti.

Bunun dışında çocuklar, askeri uzman, psikolog, oyuncu ve sunucu, uzman Aleksey Arestoviç, dünyaca ünlü Türk dans topluluğu Anadolu Ateşi’nin solisti Viktor Sidoroviç ve Ukrayna Ulusal Savunma Üniversitesi profesörü Nikolay Arestoviç olmak üzere üç yetenekli ve ünlü insanla bir araya geldi. Ayrıca İstanbul Üniversitesi psikoloğu Yuliya Krivenko, çocuklara birlikte kalarak neredeyse her gün çeşitli sanat terapisi seansları düzenledi.

"Sanat Atölyesi" kültür ve eğitim projesi, çok sayıda izlenim ve hediyelerle Ukraynalı çocukların hatıralarında yer alacak.

 


12 ÇOCUK 12 GÜN KALDILAR

Antalya’da bulunan Ukrayna Ailesi Derneği; Ukrayna Büyükelçiliğinin yardımı kapsamındaki projeyle Ukraynalı savaş gazileri ve şehitlerinin çocuklarından oluşan bir grubu, Antalya tatiline davet etti. Yaşları 10-16 arasında değişen 12 çocuk, 10-21 Haziran 2017 tarihleri arasındaki Yaratıcı Atölye Kültür ve Eğitim Projesi kapsamında Larissa Hotel Beldibi’nde konaklayacak. Ukrayna’nın farklı bölgelerinden gelen 12 çocuğa, Viktoriia Honchar ve Oleksandra Syrotenko isimli 2 yetişkin refakat etti.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANIYACAKLAR

Çocuklar proje kapsamında Türk kültürüyle tanışacak, cazip sanat etkinliklerine katılacak ve tatil yapma imkanına sahip oldular. Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova; Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği ile birlikte gerçekleştirdikleri proje ve kapsamındaki etkinlikler sayesinde Türk kültürünün tanıtıldığını vurguladı. Mykhaylova, 10 Haziran akşamı Türkiye’ye giriş yapan çocukları ve sorumlularını Antalya Havalimanında karşıladı.

HEPSİ ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU

Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova şöyle konuştu: Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilimde yaşamını yitiren Ukraynalı şehitler ile gazilerin çocuklarına psikolojik destek olabilmek ve onları bir nebze mutlu edebilmek adına Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Ukraynalı sivil toplum örgütü "Poltava Tabur" ve biz Ukrayna Ailesi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği bu organizasyona Antalya Büyükşehir Belediyemiz de destek verdi.

Ana sponsorluğunu üstlendiğimiz bu çalışma ve motivasyon kampında çocuklarımıza Türkiye kültürünü ve Antalya'mızı tanıtmak için heyecanlıyız. Anavatan toprağımızı korumak için canlarını ortaya koymuş askerlerimizin bize emanet edilmiş yavrularına minnet duygularımızı sunabilmek için çabalıyoruz. Bu amaçla bize destek veren, katkı sağlayan sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Türkiye kültürünü ve Antalya’nın daha iyi bir şekilde tanıtımını sağlayacak her türlü yardıma da açığız.”

İletişim İçin: Ukrayna Ailesi Derneği

Vita Mykhaylova: 0242 311 25 89

 


Ukraynalı şehit ve gazi çocukları 
Türk kültürüyle tanışacak 
Ukrayna Ailesi Derneği ve Ukrayna Büyükelçiliğinin projesi kapsamında gelen 12 şehit ve gazi çocuğu, ülkemiz ve kültürümüzle tanışacak
12 ÇOCUK 12 GÜN KALACAK ...
Antalya’da bulunan Ukrayna Ailesi Derneği; Ukrayna Büyükelçiliğinin yardımı kapsamındaki projeyle Ukraynalı savaş gazileri ve şehitlerinin çocuklarından oluşan bir grubu, Antalya tatiline davet etti. Yaşları 10-16 arasında değişen 12 çocuk, 10-21 Haziran 2017 tarihleri arasındaki Yaratıcı Atölye Kültür ve Eğitim Projesi kapsamında Larissa Hotel Beldibi’nde konaklayacak. Ukrayna’nın farklı bölgelerinden gelen 12 çocuğa, Viktoriia Honchar ve Oleksandra Syrotenko isimli 2 yetişkin sorumluluk edecek. 
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANIYACAKLAR 
Çocuklar proje kapsamında Türk kültürüyle tanışacak, cazip sanat etkinliklerine katılacak ve tatil yapma imkanına sahip olacak. Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova; Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği ile birlikte gerçekleştirdikleri proje ve kapsamındaki etkinlikler sayesinde Türk kültürünün tanıtılacağını vurguladı. Mykhaylova, 10 Haziran akşamı Türkiye’ye giriş yapan çocukları ve sorumlularını Antalya Havalimanında karşıladı. 


HEPSİ ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU 
Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova şöyle konuştu: Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilimde yaşamını yitiren Ukraynalı şehitler ile gazilerin çocuklarına psikolojik destek olabilmek ve onları bir nebze mutlu edebilmek adına Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Ukraynalı sivil toplum örgütü "Poltava Tabur" ve biz Ukrayna Ailesi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği bu organizasyona Antalya Büyükşehir Belediyemiz de destek vermiştir. Ana sponsorluğunu üstlendiğimiz bu çalışma ve motivasyon kampında çocuklarımıza Türkiye kültürünü ve Antalyamızı tanıtmak için heyecanlıyız. Anavatan toprağımızı korumak için canlarını ortaya koymuş askerlerimizin bize emanet edilmiş yavrularına minnet duygularımızı sunabilmek için çabalıyoruz. Bu amaçla bize destek veren, katkı sağlayan sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Türkiye kültürünü ve Antalya’nın daha iyi bir şekilde tanıtımını sağlayacak her türlü yardıma da açığız.” 


@ Medya Günebakış

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Haziran.2017 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Haziran.2017 – okkesb61@gmail.com,

Gazeteci Şükrü Ağırman / Rojnamevan, Antalya / Türkiye  
GSM :  009 0532 250 51 49
E-mail: 
sukruagirman@gmail.com - MSN: sukruagirman@hotmail.com

 

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİ
    - TMTF 2018-2019 ALİ ABALI
    - SÜPER LİG YOLUNDA GÜÇLÜ T
    - EKREM İMAMOĞLU ve TDF
    - GOLAN TEPELERİ & CEVLÂN N
    - ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYOR
    - WORLD WİDE WEB'İN 30. YIL
    - KIZIL ORDU KONSERİNDE ATA
    - İLK DEVRENİN LİDERİ LEFKE
    - ENVER YILMAZ VEFATININ 5.
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABER
    - TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR D
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ER
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.