22.10.2018
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BASIN AÇIKLAMASI

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

  İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ ARK & HÜLYA DÜZENLİ

  FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİNDE BİR KÜLTÜR.!

  1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT GÜNLERİ GÖRKEMLİYDİ

  ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLATFORMUNDAN TEŞEKKÜR

  BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN İSTEDİĞİ TOPLUM BİÇİMİ

  MCKİNSEY; DÜYUNU UMUMİYE KRİZİ BÜYÜYOR.!

  3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİ ANKARA'DA

  TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUKUKSUZLUK DEVAM

  TRABZONLULAR SÜREYELİ MÜLTECİLER GİBİ TAŞINDI

  TÜRKİYE’NİN ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşTÜRKİYE’NİN ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Türkiye’de Alış Veriş Tutkunlarının En Çok Beğendiği Online Alışveriş Siteleri Açıklandı

Mastercard desteği ile Turkishtime Ekonomi Dergisi ve Trendbase tarafından ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Çok Beğenilen Online Alışveriş Siteleri” araştırmasında 15 farklı e-ticaret kategorisinde en beğenilen alışveriş sitelerini açıklandı. Araştırma, e-ticaret alanında Türkiye’nin dinamiklerini ve en beğenilen şirketleri ortaya koyduğu gibi, bu platformlardan alışveriş yapan tüketicilerin alışkanlıklarını da gözler önüne seriyor. Türkiye’de tüketicilerin online alışveriş yapma sıklığı giderek artarken, bu mecradaki alışverişlerde bilinçli tüketim eğiliminin güçlendiği, bununla birlikte mobil ödeme alt yapısının verdiği imkanlarla mobil alışverişin yaygınlaştığı da görülüyor.

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen araştırma bu sene sektörün ve sektör oyuncularının tüketici algısındaki durumu ortaya koyuyor. Türkiye’de e-ticaretin hacmi büyürken geçen yıla göre sektörün finansman olanaklarının da geliştiği belirtiliyor.

Türkiye’nin En Beğenilen Online Alışveriş Siteleri araştırmasında birçok dikkat çekici tüketici eğilimi var. Ancak tüketiciler ile markaların ilişkisine yönelik açıklayıcı olan verilerden birisi de “Alışveriş yapılmasa da sıkça takip edilen siteler” i gösteren veriler. Bu veri tüketicilerin bakışında alışkanlık yapan kimi markaların ortaya çıktığına da işaret ediyor.

İşte Türkiye’nin en beğenilen online alışveriş siteleri…


Hepsiburada.com


hepsiburada.com dünyada çok az başarılı örneği olan; sürekliliğe, her geçen gün artan ürün alternatifi ile ürün çeşitliliğine ve hayati kolaylaştırmaya dayanan bir is modeline sahip. Bu iş modelini sağlıklı ve sürdürülebilir. Tek çeşit ürün veya hizmet sunmak ya da sınırlı zamanda belli sayıda ürünü tüketicinin beğenisine sunmak yerine sürdürülebilir, full fiyatlı ve müşteri memnuniyetine yönelik olarak her gün geliştirdikleri bu iş modelini başarılı olarak devam ettirmeye çalışıyorlar. Bu kadar büyük bir operasyonu yürütmek deneyim ve sistem bütünlüğü gerektiriyor. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu olmanın avantajını kullanıyorlar. İsin sırrı alınan siparişin yüzde 65’i aynı gün depodan çıkıyor olmasından geçiyor.


Sahibinden.com


Türkiye’nin en çok tercih edilen, en büyük ilan ve alışveriş platformlarından biri olan sahibinden.com müşteri ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmet sunma başarısına sahip bir marka. Kullanıcılar bir gün alıcıyken, bir diğer gün ellerindeki ürünleri satarak değerlendirmek isteyen satıcılar olabiliyor. İş modeli gücüne ilave olarak, kullanıcılar sahibinden.com’u yıllardır tartışmasız tercih etmelerinin farklı nedenleri de bulunuyor. sahibinden.com, tüm e-ticaret işletmelerinin yasal uygulamalar dışında kendi güvenlik politikalarını da oluşturmaları gerektiğini düşünülüyor.

3

Gittigidiyor.com


GittiGidiyor’un bugün 10 milyonun üzerinde üyesi bulunuyor. Üye sayısı 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 23 artırırken, yeni üye sayısında yüzde 63’lük bir artış sağladı. 2014 Ocak-Şubat ortalamalarına bakıldığında aylık ziyaret sayısı 27,5 milyon, ortalama tekil ziyaretçi sayısı ise 13,3 milyon civarında olduğunu görülüyor. Güven, başarıda önemli faktör. GittiGidiyor’un 2001 yılında keşfedip geliştirdiği Sıfır Risk Sistemi, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemi sunuyor. Sıfır Risk Sistemi sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabiliyor. Gerek yeni, gerekse ikinci el ürünlerde, önce ürünü teslim alıp görüyorsunuz. Sizin onayınızdan sonra ise paranız aktarılıyor. GittiGidiyor’un bir de müşteri hizmetleri modeli var. Tüm mobil platformlarda alışveriş imkanı sunuyor olmaları da kullanıcıların onlara ulaşmasını kolaylaştırıyor. iPhone ve Android telefon uygulamaları, Android tablet ve iPad uygulaması ve mobil site ile GittiGidiyor’a her an her yerden ulaşmak mümkün oluyor.


Markafoni.com


Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü Markafoni, kurulduğu 2008 yılından beri sunduğu özel alışveriş deneyimiyle moda severler için her alışverişi bir aşka dönüştürüyor.

Seçkin markaların giyim, aksesuar, kozmetik, dekorasyon ve lifestyle kategorilerindeki ürünlerini yüzde 90’a varan indirimlerle sunan Markafoni, kolay, keyifli ve güvenli alışveriş arayan moda severlerin ilk tercihi konumunda.

Bu konuma gelmesinde, Markafoni’nin ürün çeşitliliğinin, özel avantajlarının, renkli kampanyalarının, güvenilirliğinin, iade süreçlerinin kolaylığının, hizmet kalitesinin, sponsorluklarının ve marka değerinin büyük etkisi var. Her alışveriş bir aşk sloganıyla faaliyet gösteren Markafoni müşteri memnuniyeti en önem verdiğimiz konuların arasında yer alıyor.

Telefon ve internetten müşteri hizmetleri uygulamalarını barındıran VIP servis hizmetine online canlı chat uygulamasını da ekledi. Bunun yanı sıra, farklı kampanyalardan almak istedikleri ürünleri tek bir sepette birleştirme imkanı sağlayan “Markafoni Tek Sepet” uygulamasını hayata geçiren ilk özel alışveriş kulübü oldu.


Evim.net


Türkiye’nin ev ürünleri satışı yapan en büyük e-ticaret sitesi. Ev konusuna odaklandığı için o alanı sahiplendi. Sektörde lider bir konumdalar. Sundukları ürünlerin çeşitliliği, avantajlı fiyatlar ve ücretsiz kargo seçenekleri ile fark yaratıyor, müşterilerimizin dikkatini çekiyorlar. Kullanıcı odaklı, müşteri memnuniyetine büyük önem veren bir yapıları var.

Müşteriler fikirleri ve beğenileri onlar için çok büyük önem taşıyor. Üyelerimizin memnuniyeti ve sevdikleri özellikler, ürünler doğrultusunda sürekli geliştiğini söylenebilir. Yaptıkları bazı geliştirmeler ile Evim.net’i farklı kılmaya çalışıyorlar. Bu çalışmalarımızla başarıyı yakaladıkları söylenebilir.


Ebebek.com

E-bebek’in felsefesi, bebekolojidir.Yaptıkları işi en iyi tanımlayan sözcük bu. Söz konusu bebek olunca, tüm deneyim ve uzmanlığı paylaşıyorlar. Daha doğum öncesinden başlayan bu süreçte; sadece ürünleri değil, bilgi birikimi ve tecrübeyi de sunuyorlar. Bu açıdan sürekli olarak müşterilerin hayatlarına dokunduklarını düşünüyorlar.

ebebek’in başarısını etkileyen bazı kriterler var. Birincisi güven. Öncelikle ebebek için güven duygusu da çok önemli. Bebek.com ile çıktıkları bu yolda ailelere ihtiyaçları olan bilgileri düzenli verdi ve bir güven duygusu oluşturdu. Oluşturmaya da devam ediyor.

Kaliteli ürünler ve hesaplı fiyatlar da ikinci kriteri… ebebek olarak kendi çocuklarına almayacakları hiçbir ürünü satmıyorlar. Üçüncü kriter olarak hızlı servisi… 2001 senesinden beri kargoları en hızlı şekilde teslim etmeye özen gösteriyorlar. Satış sonrası hizmet de dördüncü kriter… Satış sonrasında da satılan ürünlerin arkasında duruyorlar.


Yemeksepeti.com

Yemeksepeti.com’un başarısında en büyük rol içinde bulunduğu pazarı ve kullanıcıyı çok iyi anlamış oluşu. İçinde bulunduğu ekosistemi doğru kurguladı ve hem kullanıcılarla, hem de iş ortağı restoranlarla artı değer sağlamayı başardı. Pazara erken girmiş olmalaı da verdiği avantajla gelişme alanları ve fırsatları erken gördü.

Yemeksepeti işini tutkuyla sahiplendi ve her zaman fark yaratacak adımlarla yoluna devam etti. Bu hem kullanıcılar tarafından bir lovemark haline gelmesini hem de iş ortağı restoranlar tarafında vazgeçilmez bir iş ortağı olmasını sağladı. Türkiye’ye yakın coğrafyalarda bir numaralı online yemek siparişi oyuncusu olmayı hedefliyor.

Uluslararası marka Foodonclick.com ile Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan’da 1.000’den fazla restoranla hizmet veriyor. Aynı zamanda 2013 yılında Yunanistan’da yaptığımız ilk yatırımla Avrupa’da satın alma yapan ilk Türk internet şirketi konumuna ulaştı.

Önümüzdeki dönemde satın alma yoluyla farklı coğrafyalara açılmaya devam edecek. Ayrıca 2013 yılı içinde “yemek” çatısı altındaki ürün gamımızı genişleterek, Yemeksepeti bünyesine dikey projelere Lokum.com ve Papyon.com’u ekledi.


Grupanya.com


Grupanya 2010 yılının Mayıs ayından beri müşterilerine en iyi kampanyaları sunabilmek için canla başla çalışıyor. Tüketiciler tarafında süreç temelde iki adımla ilerliyor. İlk adım, sunduğu kampanyanın ne kadar ilgi çekici olduğu ile ilgili. İşin ikinci adımı ise tüketicinin satın aldığı hizmetten faydalanması.

İşin püf noktası aslında bu an. Aracı oldukları için hizmetin sağlanması aşamasında olay yerinde değil, bu nedenle müşteri memnuniyetine ancak gecikmeli olarak müdahale edebiliyor.

Yerinde tüketilen hizmetler sağlayan küçük ve orta boyutlu işletmelerin internete açılan kapı. 2014 senesinde mobil mecradaki varlığımızı yeniden tasarlayarak, tüketicilerin değişen alışkanlık ve ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için çalışıyor olacak.


Migros Sanal Market


Türkiye’nin en büyük ve yaygın gıda e-ticaret sitesi olan Migros Sanal Market ile bugün, 16 farklı şehirde bulunan 76 operasyon noktamızdan hizmet veriyor. Migros Sanal Market sayesinde müşteriler, zaman ve efor harcamadan market alışverişlerini evlerinden, işyerlerinden hatta yoldan istedikleri zaman verebiliyorlar.

Migros Sanal Market‘ten sipariş veren müşterilerin profili yoğun olarak, 25-45 yaş arası, büyük şehirlerde yaşayan ve çalışan kitle. Kadınların çalışma hayatındaki aktif rolü, özellikle büyük şehirlerde zaman kavramının doğru yönetilmesi gerekliliği Migros Sanal Market’i kullanma oranını da artırıyor. Akşam evde yapacağı yemeğin malzemelerinin siparişini yoldan veren bir kişi evine geldiğinde kapıda siparişini bulup, hiç zaman kaybetmeden yemeğini yapabiliyor. Sıradan bir günde, Migros Sanal Market’i kullanarak Ankara’da okuyan oğlunun evine ya da kaldığı öğrenci yurduna sipariş teslim edilmesini sağlayan bir anneye ya da İzmir’deki ailesinin ihtiyaçlarını Amerika’dan verdiği siparişle karşılayan bir babaya rastlamak mümkün.

Müşteriler, Mobil Market’i kullanarak siparişlerine bilgisayardan başlayıp cep telefonundan ya da cep telefonundan başlayıp bilgisayardan tamamlayabiliyorlar.


Amway


Amway Corporation’ın dünyadaki 55 bağlı şirketinden biri olan ve Türkiye’de Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biri konumunda. Amway Türkiye, bugün 270 binden fazla Serbest Girişimcisi aracılığı ile 500’den fazla ürününü tüketicilerine ulaştırıyor.

Amway ürünlerini tanıtmak ve satışını gerçekleştirmek için Serbest Girişimcilerin içten dışa detaylı bilgiye sahip olmaları çok önemli. Dolayısıyla alt markalardan, markaların konumlarına, ürün isimlerinden Amway Serbest Girişimci eğitimlerine kadar pek çok detay da sitede yer alıyor. Özellikle eğitim desteğini herkese ulaşabilmek üzere sitede de yayınlanıyor.

Diğer bir taraftan; serbest girişimci iş modeli nedeniyle, ürünlerin perakende satış noktalarında satılmaması da web sitesi trafiğini yoğunlaştıran unsurlar arasında.
En son teknolojiyle hazırlanan web sitesi; satın alma süreçlerinde kolay sipariş verebilmeyi sağlarken; yalın, anlaşılır ve şeffaf olmasıyla da fark yaratıyor. Üstelik, ürünlerin eve teslim edilmesi de Serbest Girişimcilerin hayatını kolaylaştırması açısından web sitesini başarılı kılıyor.


Etstur


ETS’nin güçlü markası web sitesinin kullanıcı dostu olması /sunduğu hız web sitesinin önerdiği ürünlerin / bilginin fazlalığı. Müşteriler seyahat etmek istediklerinde komple çözümler bulabiliyorlar. Gemi turu ve Disneyland dahil farklı ürünler sunuyorlar. Yeni hayata geçirdikleri bir uygulamaları var.

Misafirlere artık yurtdışında bazı destinasyonlarda otel ve Türkçe transfer hizmetini Etstur kalitesi ile alabilecekler. Çağın gereği olan ve misafirlerimize avantaj olarak sunabilecekleri bütün teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Amaçları, etstur.com’daki ürün gamımızla birlikte kullanım kolaylığını da artırmak.

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ekim.2016 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ –okkesb@turkfreezone.com,

imzalog

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ekim.2016 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ –okkesb@turkfreezone.com,

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND
    - 1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT G
    - ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLAT
    - BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİ
    - MCKİNSEY; DÜYUNU UMUMİYE
    - 3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM G
    - TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUK
    - TRABZONLULAR SÜREYELİ MÜL
    - İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TE
    - AKSAÇLILARIN DOKUZ EYLÜL
    - 9 EYLÜL İZMİR’İN KURTULUŞ
    - HÜSEYİN AYAZ; TEHDİTLERE
    - SAHİBİNDEN KURUMSALA KİRA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.