16.01.2022
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İNSANLIK & YENİ NESİL.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
DIŞ GÜÇLER & KİM BU DIŞ GÜÇLER, NEREDELER.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
*GEÇİP GİDERKEN ANILARDA*
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  *GEÇİP GİDERKEN ANILARDA*

  AVİON TEKSTİL 2022’Yİ KUTLADI.

  *CON AHMET’İN DEVRİ DAİM MAKİNESİ

  İNSANLIK & YENİ NESİL.!

  *BEN DEĞİL BİZİZ* & :BİRGRUPİNSAN: RESİM SERGİSİ

  *OHAL İLAN EDİLEBİLİR* MİŞ.!

  Türkiye Demokrasi Zirvesi'ne Çağrılmadı.!

  ŞEKERDE BÜYÜK OYUN VE TEHLİKE

  REMZİYE HİSAR; GOOGLE & DOODLE.!

  KENTUCKY KASIRGALARI

  İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi

  SİZCE TIBBIN BABASI KİMDİR.?

  TÜRKİYE NEDEN DIŞLANDI.?

  TÜRKİYE'NİN BUĞDAY KARNESİ.!

  DIŞ GÜÇLER & KİM BU DIŞ GÜÇLER, NEREDELER.!

  SATILIK WEB SİTE ALAN ADLARI
HABERİ PAYLAŞ : Google'da Paylaş 

SATILIK WEB SİTE ALAN ADLARI

Ünlülerin İsim Hakları Fatih Nalbantbaşı’nda

Kahramanmaraşlı Gazeteci Fatih Nalbantbaşı, Birbirinden Ünlü Bine Yakın Kişinin Sanal Âlemdeki Domain İsim Hakkını Satın Aldı.

 

Almak İstediğiniz İsim Hakkı İçin;

GSM veya MAİL yolu ile TEKLİF verebilirsiniz

Fatih NALBANTBAŞI: 0542 395 9999 - marasmedyamerkezi@hotmail.com,

http://www.marasmedyamerkezi.com/Sayfalar-s4.html
Ökkeş Bölükbaşı: 0507 607 8761 --
okkesb@telmar.net

http://www.turkfreezone.com/urun_ayrinti.asp?cid=65&oid=170588&UADI=Büyükşehir Web Site İsim Hakları

 

Kahramanmaraşlı gazeteci Fatih Nalbantbaşı, internette Türkçe karakter uygulamasına geçilmesinin ardından birbirinden ünlü bine yakın kişinin sanal âlemdeki domain isim hakkını satın aldı.

Başbakan Erdoğan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, Mustafa Sarıgül’den Müjdat Gezen’e kadar birbirinden ünlü kişilerin isim hakkını alan Nalbantbaşı, ilerleyen günlerde bu domainleri satmaya hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta yerel haber portalı bulunan gazeteci Fatih Nalbantbaşı, internette web sayfası isimlerinde Türkçe karakter kullanımına geçilmesini kendi için fırsata dönüştürdü.

Uygulamanın yaklaşık bir ay önce aktifleşmesinin ardından harekete geçen Nalbantbaşı, yaklaşık bin ismin ‘.com’la biten isim hakkını satın aldı.

Aldığı isimler arasında Başbakan Erdoğan’dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’den sanatçı Müjdat Gezen’e ve Fethullah Gülen’e varana kadar pek çok isim bulunan Nalbantbaşı, bunun yanında 30 büyükşehrin tamamı ve 10 stadın da isim hakkını almayı başardı.

Türkçe karakter uygulamasına geçilmesi için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan’ın girişimlerde bulunduğunu dile getiren Nalbantbaşı, “Bu uygulamaya yılbaşında geçilmesini bekliyorduk. Ancak çalışmalara hız verildi ve yaklaşık bir ay önce Türkçe karakterler başlamış oldu” dedi.

Konuyla ilgili yasal hükümlerin açık olduğunu ifade eden Nalbantbaşı, “Türkiye’deki 30 Büyükşehrin İsmini Satın Aldık. Ayrıca Ünlü Sanatçıların, Ünlü İşadamlarının İsimlerini Satın Aldık. Bunların İçerisinde Statlar Var; Şükrü Saraçoğlu Gibi, Arena Stadı Gibi, Belli Başlı 10 Stadın İsim Hakkını Satın Aldık.

Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan gibi siyasetçi isimler de elimizde mevcut. Biz bunları faturayla resmi olarak satın alıyoruz. Amerikalı bir şirketten aldık. Kanunda da ‘ilk gören alır’ diyor. Biz de ilk gören olarak aldık. Bizi mahkemeye verenler de oldu. Ama hepsi de kaybedecek. Benim önerim herkes isim hakkını alsın. Çünkü yasa açık” diye konuştu.
Süreci uzun süredir takip ettiğini ve bu durumu da fırsata dönüştürdüğünü kaydeden Nalbantbaşı, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ben yenilikçi bir yapıya sahibim. Bu bölgede ilk yerel televizyonu kurdum, ilk radyoyu kurdum, ilk yerel internet sitesini kurdum, ilk renkli gazeteyi çıkardım. Açıkçası bu fırsatı da değerlendirdim. Hatta bana bazı arkadaşlar ‘Türkçe karakterlerden uzak durun, en az 3 - 5 yıl sürer’ demişlerdi.

Ama ben inanmadım, mücadele verdim ve aldım. Şu anda kurumsallaştık ve satışlara başlayacağız.

Örneğin Mustafa Sarıgül, eğer İstanbul’a aday olacaksa veya Şişli’ye aday olacaksa mutlaka bu isim hakkını satın almak mecburiyetinde.”

ALINAN İSİMLERDE KİMLER VAR
Nalbantbaşı’nın isim haklarını aldığı diğer kişilerden bazıları ise; TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, merhum sinema sanatçısı Yılmaz Güney, oyuncu Gamze Özçelik ve Tuğçe Kazaz.

Diğer yandan Nalbantbaşı; Şükrü Saraçoğlu Stadyumu ile henüz inşaat halinde olan Beşiktaş’ın Vodafone Arena Stadyumu'nun bile isim haklarını satın almış durumda.

Nalbantbaşı’nın Türkçe karakterlerle isim hakkını aldığı 800’ün üzerinde kişi ile kurum bulunuyor ve bu domainler adına internet siteleri kurulmuş olup satışlarına başlanacak.

Uzun zaman önce gündemde olan internet sitelerini Türkçe kullanımı başladı.

Server’i Almanya’da bulunan ve Türkçe sitelerin satışının yapan bir firmadan paket olanak irili ufaklı binlerce Türkçe site satın alan Fatih Nalbantbaşı, İstanbul Büyükşehir dâhil olmak üzere 1000'e yakın benzer siteyi aldığını anlattı.

Fatih Nalbantbaşı, CHP Lideri Kemal Kılıçtaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Fikri Sağlar, Şükrü saraçoğlu stadı, İnönü stadı ve birçok siyasetçinin internet sitelerinin Türkçe yazılımının kendinde olduğunu belirtti. Bu sitelerin satışının tamamen resmi olduğunu ve satış işlemi belgesi verdiklerini kaydetti.


BASIN KURULUŞLARI DA NALBANTBAŞI’NDA

Türkiye’de birçok basın kuruluşunun da sitesinin kendisinde olduğunu belirten Nalbantbaşı şöyle konuştu: “Türkiye’de birçok basın kuruluşu kendi isimlerinin Türkçe yazılımı bulunan siteleri satın almadı. Öyle ki parlamenter Mustafa Sarıgül’ün bile isminin Türkçe yazılışının bulunduğu internet sitesini satın aldık. Dev gibi firmaların siteleri bizde, 1000 tane firmaya yakın sitemiz var. Bazı büyük stadyumlar bile bizde.

Bunların hepsini toplu bir şekilde satın aldım. İstanbul’da Almanya adına görev yapan bir yetkiliden satın aldım.

Gaziantep’te 4 ilçe Türkiye çapında 80 ilçenin internet sitesini biz aldık. Ayrıca dünya çapında isim yapmış 5 firma bizde bulunuyor.

1 hafta sonra bize talepler gelmeye başlayacak. İlk teklifi Necdet Eczacıbaşı’nın avukatları yaptı. Biz bu siteleri yasal olarak satın aldık ve yasal olarak satışını yapmaktayız. Bizden site satın alanlara tescil belgesi ve dosyalarını veriyoruz. Bizim hesabımıza ödeme yapıldığı takdirde satışını fatura karşılığı yapıyoruz.


BAŞBAKAN’IN İSMİ DE;

Başbakan’ın isminin sonu org uzantılısı bizde, Com uzantılı olanları bir başkası satın almış. Bir de harflerden birinin değişini alabildik. Yani ‘Recep Tayyip Eroğan’ şeklinde aldık. Onu hatıra için satın aldık.

Kahramanmaraş’tan 5 ilçe bizde. Afşin ilçesini bir başkası satın almış. O siteye 13 bin TL para istiyor. 30 büyükşehirin tamamı bizde.” 


BU İŞ İÇİN EKİP KURDUK

Bu iş için özel bir ekip kurduğunu belirten Nalbantbaşı şunları kaydetti: “Siteleri satın almak için onbinlerce dolar harcadım.

Sitlerin toplam maliyeti çok yükseğe geldi. Bunun yanı sıra bu işlerin takibi için 10 tam donanımlı bilgisayar ve 10 tane tamamı iyi yetişmiş personel aldım.”
"Bilgi işlem merkezimiz bu günlerde faaliyete geçti, 7 x 24 olarak domain hizmetleri vermekteyiz şu ana kadar 600'ü aşkın siteyi hayata geçirdik. Arkadaşlarımız her gün onlarca site kurarak hizmet ağımızı genişletmekteler şu ana kadar Uluslararası, Türkiye ve Kahramanmaraştan birçok firmanın sahibi olsun, şirket olsun, iş adamı ve sanatçılar bizleri arayarak isimlerini almak için muhasebedeki görevli arkadaşlarla temasa geçtiler. Bizler de gelen taleplere mail ve telefonla 7x24 hizmet vermekteyiz." dedi.

 

Almak İstediğiniz İsim Hakkı İçin;

GSM veya MAİL yolu ile TEKLİF verebilirsiniz

Fatih NALBANTBAŞI: 0542 395 9999 - marasmedyamerkezi@hotmail.com,

http://www.marasmedyamerkezi.com/Sayfalar-s4.html
Ökkeş Bölükbaşı: 0507 607 8761 --
okkesb@telmar.net

http://www.turkfreezone.com/urun_ayrinti.asp?cid=65&oid=170588&UADI=Büyükşehir Web Site İsim HaklarıAdana - Adana Büyükşehir Belediyesi - www.adanabüyükşehir.com - 5.000 USD

Ankara - Ankara Büyükşehir Belediyesi - www.ankarabüyükşehir.com - 2.250 USD 

Ankara - Ankara Büyükşehir Belediyesi - www.ankarabuyuksehir.com - 2.250 USD 

Antalya - Antalya Büyükşehir Belediyesi -www.antalyabüyükşehir.com - 2.990 USD

Antalya - Antalya Büyükşehir Belediyesi - www.antalyabüyükşehirtv.com – 1.250 USD

Aydın - Aydın Büyükşehir Belediyesi - www.aydınbüyükşehir.com - 3.900 USD

Balıkesir - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi - www.balıkesirbüyükşehir.com - 2.900 USD

Bursa - Bursa Büyükşehir Belediyesi - www.bursabüyükşehir.com  - 4.540 USD

Bursa - Bursa Büyükşehir Belediyesi - www.büyükşehirbelediyesi.com – 1.750 USD

Denizli - Denizli Büyükşehir Belediyesi - www.denizlibüyükşehir.com – 5.000 USD

Diyarbakır - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi - www.diyarbakırbüyükşehir.com – 1.250 USD

Diyarbakır - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi - www.diyarbakirbuyuksehir.com – 1.550 USD

Erzurum - Erzurum Büyükşehir Belediyesi - www.erzurumbuyuksehir.com – 1.750 USD

Erzurum - Erzurum Büyükşehir Belediyesi - www.erzurumbüyükşehir.com -2.950 USD

Eskişehir - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi - www.eskişehirbuyuksehir.com – 1.750 USD

Eskişehir - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi - www.eskişehirbüyükşehir.com – 2.250 USD

Gaziantep - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi - www.gaziantepbuyuksehir.com – 1.950 USD

Gaziantep - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi - www.gaziantepbüyükşehir.com – 7.950 USD

Hatay - Hatay Büyükşehir Belediyesi - www.hataybüyükşehir.com – 2.500 USD

İstanbul - İstanbul Büyükşehir Belediyesi - www.istanbulbüyükşehir.com – 2.950 USD

İzmir - İzmir Büyükşehir Belediyesi - www.izmirbuyuksehir.com – 1.950 USD

İzmir - İzmir Büyükşehir Belediyesi - www.izmirbüyükşehir.com – 3.950 USD

Kahramanmaraş – www.kahramanmaraşbüyükşehir.com – 1.250 USD

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi - www.büyükşehirkahramanmaraş.com – 4.980 USD

Kayseri - Kayseri Büyükşehir Belediyesi - www.kayseribuyuksehir.com – 1.900 USD

Kayseri - Kayseri Büyükşehir Belediyesi - www.kayseribüyükşehir.com – 3.200 USD

Kocaeli - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - www.kocaelibüyükşehir.com 1.750 USD

Konya - Konya Büyükşehir Belediyesi - www.konyabüyükşehir.com – 3.150 USD

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediyesi -www.malatyabüyükşehir.com – 2.500 USD

Manisa - Manisa Büyükşehir Belediyesi - www.manisabüyükşehir.com – 2.500 USD

Mardin - Mardin Büyükşehir Belediyesi - www.mardinbüyükşehir.com – 2.100 USD

Mersin - Mersin Büyükşehir Belediyesi - www.mersinbüyükşehir.com – 1.250 USD

Muğla - Muğla Büyükşehir Belediyesi - www.muğlabüyükşehir.com – 2.750 USD

Ordu - Ordu Büyükşehir Belediyesi - www.ordubüyükşehir.com – 1.250 USD

Sakarya - Sakarya Büyükşehir Belediyesi - www.sakaryabuyuksehir.com – 1.750 USD

Sakarya - Sakarya Büyükşehir Belediyesi - www.sakaryabüyükşehir.com – 3.700 USD

Samsun - Samsun Büyükşehir Belediyesi - www.samsunbuyuksehir.com – 3.750 USD

Samsun - Samsun Büyükşehir Belediyesi - www.samsunbüyükşehir.com – 3.750 USD

Şanlıurfa - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - www.şanlıurfabüyükşehir.com – 1.250 USD

Tekirdağ - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi - www.tekirdağbüyükşehir.com – 3.650 USD

Trabzon - Trabzon Büyükşehir Belediyesi - www.trabzonbüyükşehir.com – 1.250 USD

Van - Van Büyükşehir Belediyesi - www.vanbüyükşehir.com – 1.850 USD

 

Satılık alan adları için aşağıdaki Linki tıklayın...

http://www.marasmedyamerkezi.com/Sayfalar-s4.html

http://www.turkfreezone.com/urun_ayrinti.asp?cid=65&oid=170588&UADI=Büyükşehir Web Site İsim Hakları

 

Sahibi Olduğumuz Büyükşehir Belediye Alan Adları Satılıktır. Bu Alan Adları İçin; İstanbul’da Turkfreezone.Com, Ökkeş Bölükbaşı veya Maraş Medya Merkezi, Fatih Nalbantbaşı’ya Mail, Mesaj ve Telefon ile ulaşarak teklif alabilir ya da verebilirsiniz..

Almak İstediğiniz İsim Hakkı İçin;

GSM veya MAİL yolu ile TEKLİF verebilirsiniz

Fatih NALBANTBAŞI: 0542 395 9999 - marasmedyamerkezi@hotmail.com,

http://www.marasmedyamerkezi.com/Sayfalar-s4.html
Ökkeş Bölükbaşı: 0507 607 8761 --
okkesb@telmar.net

http://www.turkfreezone.com/urun_ayrinti.asp?cid=65&oid=170588&UADI=Büyükşehir Web Site İsim Hakları

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Haziran.2015 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Haziran.2015 – okkesb61@gmail.com,

Metni

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - *GEÇİP GİDERKEN ANILARDA*
    - AVİON TEKSTİL 2022’Yİ KUT
    - *CON AHMET’İN DEVRİ DAİM
    - İNSANLIK & YENİ NESİL.!
    - *BEN DEĞİL BİZİZ* & :BİRG
    - *OHAL İLAN EDİLEBİLİR* Mİ
    - Türkiye Demokrasi Zirvesi
    - ŞEKERDE BÜYÜK OYUN VE TEH
    - REMZİYE HİSAR; GOOGLE & D
    - KENTUCKY KASIRGALARI
    - İnsan Hakları Evrensel Bi
    - SİZCE TIBBIN BABASI KİMDİ
    - TÜRKİYE NEDEN DIŞLANDI.?
    - TÜRKİYE'NİN BUĞDAY KARNES
    - DIŞ GÜÇLER & KİM BU DIŞ G
    - *BÜYÜK SIFIRLAMA* & *COVI
    - SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
    - GEÇERKEN UĞRADIM; Özler A
    - KARADENİZ, RUS GÖLÜ MÜ, N
    - #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HAN


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.