22.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    TÜSED 6.MÜZİK ŞÖLENİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşTÜSED 6.MÜZİK ŞÖLENİ

TÜSED - Trabzonlu Üniversiteliler Yardımlaşma ve Eğitim Derneği 6.Müzik Şöleni 28 Nisan 2013 Akşamı İstanbul Akgün Otelde Gerçekleştirildi.

TUSED 6. Müzik şölenine Trabzonlu milletvekillerimiz, Bürokratlarımız, Akademik personel, sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri katıldı.

TÜSED yönetim kurulu başkanı Yüksel Yılmaz derneğe maddi manevi katkıda bulunan, Trabzon'a hizmet eden kişilere teşekkür fermanı hediye etti.

TÜSED -Trabzonlu Üniversiteliler Yardımlaşma ve Eğitim Derneği 6. Müzik Şöleni 28 Nisan 2013 akşamı İstanbul Akgün otelde gerçekleştirildi.
TÜSED 6. Müzik şölenine Trabzonlu milletvekillerimiz, Bürokratlarımız, Akademik personel, sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri katıldı.

 
TÜSED yönetim kurulu başkanı Yüksel Yılmaz derneğe maddi manevi katkıda bulunan, Trabzon'a hizmet eden kişilere teşekkür fermanı hediye etti.

2008 yılının Ocak ayında Vakfıkebirli Üniversiteliler Platformu adı altında kurulan ve sadece Vakfıkebirli değil tüm Trabzonlu üniversitelilere kucak açan derneğimiz 2009 yılı Temmuz ayında isim değişikliğine uğrayarak TÜSED -Trabzonlu Üniversiteliler Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği adını alarak resmiyet kazanmıştır. 
 
Faaliyetleri öğrenci merkezli olan derneğimiz; öğrencilerin derslerinde, iş ve sosyal hayatlarında başarılı olmaları için çeşitli etkinlikler yapmakta ve aynı zamanda çeşitli olanaklar sunmaktadır.

Başta iş adamları olmak üzere konularında uzman kişilerle yapılan kahvaltı organizasyonlarında güncel ve önemli konular üzerine öğrencilere tecrübe odaklı fayda sağlanmaktadır.

Sosyal ve kültürel alanda da etkin olan TÜSED 2008 ve 2009 yılları boyunca düzenlediği Boğaz gezileri, Müzik şölenleri, Çeşitli konserlere dernek olarak toplu katılım ve daha birçok sosyal ve kültürel organizasyonlarla öğrencilere katkıda bulunmuştur.
 
İstanbul merkezli olan TÜSED öncelikli olarak İstanbul’da üniversite okuyan Trabzonlu öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca 2010 yılında yoğun talepler üzerine Ankara'da da bir merkez ofis açılmıştır. Yapılan her organizasyondan ders çıkarmasını bilen yönetim kadromuz ve üyelerimiz, üzerlerindeki tecrübesizliği kısa zamanda atmış ve gerçekleştirilen tüm faaliyetleri ihtiyaç ve isteklere göre düzenlemiştir.

 

Bununla yetinmeyen derneğimiz, genç ve dinamik yapısını koruyarak büyüme ve genişleme göstererek, daha fazla öğrenciye daha iyi imkânlar sunmak için arzulu ve istekli bir şekilde hareket etmektedir.

TÜSED İstanbul'un zor bir şehir olduğunu fark etmiş ve bunun için değerli iş adamlarımızın katkısı ile öğrencilerine burs imkânı sağlamıştır. 
 
Her yıl artarak devam eden burslu öğrenci sayısı bu sene itibari ile 200 olarak belirlenmiştir. Üyelerine hiçbir ticari ve siyasi amaçla yaklaşmayan TÜSED sadece öğrencilerinin her alanda başarılı olması için uğraş verir.

TÜSED kendi bünyesindeki öğrencilere İngilizce, halk oyunları derslerinin yanı sıra futbol, basketbol gibi sportif aktiviteler de sunmaktadır. Dernekçe düzenlenen halı saha ve basketbol turnuvaları öğrencilerimizin sadece öğrenci değil sosyal bir birey olduklarını keşfetmeleri sağlar. 
 
Dernek içinde ki bireylerin sağlam ilişkiler kurmalarına olanak tanır. TÜSED bağrından çıktığı Trabzon’u da hiçbir zaman unutmayarak daha kurulduğu ilk yıl Vakfıkebir ilçesine 500 kitap yardımı ve İstanbul da ki üniversitelerde görev yapan değerli profesörlerle birlikte Vakfıkebir ve Trabzon dâhil birçok merkezde lise öğrencilerine rehberlik faaliyeti yapmıştır.

2009 yılı başında Araklı ilçesindeki okullara 3000 kitap yardımında bulunmuştur.2010 yılında ise Trabzon/ Merkez Çimenli İlköğretim okuluna bir bilgisayar proje sınıfı hazırlayarak teslim etmiştir.
 
Ayrıca daha çok öğrenciye hizmet vermek amacıyla her yaz LYS’de başarı sağlayan öğrencileri kahvaltı organizasyonun da bir araya getirerek Trabzonlu öğrencilerin tanışma kaynaşmalarını sağlamış, rehberlik hizmetinde bulunmuştur TÜSED’ in 2012-2013 eğitim yılı itibari ile üye sayısı İstanbul'da 700 Ankara'da 300 olmak üzere 1000 civarıdır.

 

TÜSED bir dernekten çok evlerinden uzak olan öğrencilere bir aile ortamı sunmaktadır.

TÜSED’ in kuruluş amacı sadece öğrencilerin değil Trabzon’un sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için uğraş vermektir. Şimdilik sadece İstanbul ve Ankara'da aktif olan TÜSED, bu gönül işini tüm Türkiye'ye yayma amacını taşımaktadır.

 

TÜSED 6.MÜZİK ŞÖLENİ

 

Abdullah Gözaydın, İstanbul – Nisan.2013

http://www.medyagunebakis.com/  agozaydin@hotmail.com,

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Abdullah Gözaydın, İstanbul – Nisan.2013

    Diğer HaberlerEditörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar
 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.