29.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    Erkek karateciler Slovenya’yı salladı
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşERKEK KARATECİLER

SLOVENYA’YI SALLADI

 

Karate 1 Premier League’in Slovenya ayağına beş sporcuyla katılan Erkek Milli Takımı dört madalya kazandı. 84 kiloda Yavuz Karamollaoğlu, finalde Gökhan Gündüz’ü mağlup ederek altın madalya kazandı.

 

 

Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları’na hazırlanan Erkek Milli Takımı, Slovenya’da katıldığı Karate 1 Premier League’de dört madalya aldı. Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan başkanlığında beş sporcuyla organizasyona katılan Ay-Yıldızlı ekip toplam dört madalya kazanarak başarılı bir sınav verdi.

2012’de Paris’te yapılan Dünya Karate Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Yavuz Karamollaoğlu ile Gökhan Gündüz, 18 ülkeden 48 sporcunun bulunduğu bu 84 kiloda rakiplerini yenerek finale çıktı. İki Türk sporcu arasındaki final maçının galibi Yavuz Karamollaoğlu olurken, Gökhan Gündüz gümüşte kaldı.

75 kiloda Necati Pınarbaşı ile +84 kiloda Yaser Şahintekin kilolarında üçüncü olarak kürsüye çıkmayı başardılar.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Milli Takım aday kadrosundaki tüm sporcuların hazır olmasını istediklerini bu nedenle turnuvalara farklı isimlerle katıldıklarını söyledi. Delihasan “Gerek erkek, gerekse bayan milli takımlarımızda çok yetenekli sporculara sahibiz. Hemen tüm kategorilerde büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabetin kazananı da Türk karatesi oluyor” diye konuştu.

 

Fatih Bacak,  Antalya – Mart.2013

http://www.medyagunebakis.com/  fb.antalya007@gmail.com,

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya – Mart.2013

 

 

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN KARATE

Proje Kapsamında 20 İlçeden 50’şer Çocuk Karate İle Tanışacak.

 

Türkiye Karate Federasyonu, İstanbul Toplum Destekli Polislik Birimi ile ortak sosyal sorumluluk projesine imza atarak çocukları karate ile riskli ortamlardan uzaklaştırmayı hedefliyor. 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DESTEK

Sosyal sorumluluk projelerine her dönem destek veren Türkiye Karate Federasyonu, yine önemli bir çalışmanın ortağı oldu. Risk altındaki çocuklara karate sevgisi aşılayarak onları topluma daha faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi sağlayacak projenin tanıtımı için bir toplantı gerçekleştirdi. İstanbul Tuna Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen buluşmada, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz, İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Abdullah Erdem ve İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Mehmet Dağlı, karate antrenörleri ile bir araya geldi.
İstanbul Toplum Destekli Polislik Birimi’nin yedi bakanlık ile birlikte yürüttüğü faaliyetler kapsamında en yüksek maliyetli proje olarak öne çıkan çalışmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçeşehir Üniversitesi ve Türkiye Karate Federasyonu birlikte hareket edecek. Nisan ayında başlayacak proje hafta içi üç gün boyunca her gün birer saat olarak okullarda yapılacak.

GELİŞİME KARATE İLE KATKI

20 ilçede 20 okulda 50’şer kişilik gruplar halinde okulların spor salonlarında gerekleştirilecek karate eğitimi ile çocukların daha başarılı bireyler olması amaçlanıyor. Bu kapsamda projenin tüm aşamaları raporlanacak. Böylece nihai sonuç ile Bahçeşehir Üniversitesi bu projenin yansımalarını analiz edecek.
Seçim kıstasları oluşturulurken dezavantajlı, göç yoluyla İstanbul’a gelen, topluma uyum sağlamakta zorluk çeken karakterlerin seçilmesi yeğlendi. Burada güdülen amaç, mutlaka Türkiye ya da Dünya şampiyonu çıkarmak değildi. Ergenlik dönemine yeni giren ortaokul seviyesindeki çocukların seçildiği bu projede amaç hem sportif faaliyet ile çocuğa spor bilinci aşılamak hem de enerjisini doğru kullanırken diğer yandan psikolojik ve fiziksel gelişimine katkıda bulunmak. Bu proje dahilinde seçilen bir çocuğun ilk görüşmedeki tavır ve davranışları ile spordan zevk aldıkça edindiği tutumların olumlu yönde değişiklik göstermesi hedeflenecek.
Her ilçeden sorumlu antrenör, çocukların gelişimlerini gözlemlerken eğitimlerinden de sorumlu olacak.  Karate Bölge Sorumlusu olarak bu çalışmayı her ilçede bir isim olmak üzere denetleyecek olan emniyet mensupları da gözlemlerini raporlarken çalışmalarının devamı için gerekli düzenlemeleri sağlayacak. Gönüllülük esasıyla hayata geçirilecek bu projede antrenörlerin masrafları karşılanacak. 
İstanbul’da gerçekleştirilecek proje kapsamında dört bölge seçildi. Her bölgede beş ilçe yer alırken çalışmaların yürütüleceği ilçeler şöyle sıralandı: Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Sultangazi, Zeytinburnu, Esenler; Avcılar, Başakşehir, Esenyurt, Büyükçekmece, Küçükçekmece; Beyoğlu, Eyüp, Fatih, Kağıthane, Şişli; Ataşehir, Maltepe, Sultanbeyli, Sancaktepe, Pendik . 

SUÇLU İLE DEĞİL SUÇLA MÜCADELE

Birim hakkında bilgi veren İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz, “Toplum Destekli Polislik Birimi, suç oluşmadan önce suçu oluşturan sebepleri araştıran ve buna göre gerekli uygulamaları yaparak mücadelen bir polis birimidir. Çevresel, ekonomik, ailevi sebepler araştırılır ve buna göre projeler üretilir. Suçlu ile değil suç ile mücadele esastır. Risk altındaki çocuk ve gençleri bu ortamlardan çıkartmak, onlara devleti polisi sevdirmek amacımız. Çocuklar sadece karate eğitimi ile değil, bizler süreç içinde onlarla zaman geçirerek, doğruyu anlatmak ve ahlaklı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Daha önceki süreçte Türkiye Karate Federasyon ile birlikteliğimiz olumlu sonuçlar vermiş, 20 kişiyle açtığımız karate kursu 700 sayısına ulaşmıştı. Bu çocuklar öncesinde daha agresif tavırlar sergilerken geçen zaman içinde daha saygılı ve sakin bireyler haline gelmişlerdi. Bu projede de başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum’’ dedi.

ESAT DELİHASAN: DERECE YAPANLAR ÇIKACAK

Projeye dair görüşlerini bildiren Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, çözüm ortağı olarak karateyi seçtikleri için Toplum Destekli Polislik Birimi’ne teşekkür ederek, “Bu projede üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmekten memnuniyet duyuyoruz. Fikir doğduğunda hemen yönetim kurulu olarak karar aldık ve çalışmalara başladık. Okullardaki karate minderlerini ve çocukların karate ekipmanlarını federasyon olarak sağlayacağız. Federasyon olarak çalıştırdığımız her sporcunun antrenöründen lisans isteyeceğiz. Çocuklar bizim çocuklarımız. En ücra köşede kalmış çocuğa dahi ulaşmak, onlara olumlu anlamda destek olmak istiyoruz. Bu isimlerin arasında derece yapacak çocuklar çıkacağına ben inanıyorum. İşte o zaman dönüşüm sağlıklı olacak. Burada antrenörlerimize iş düşüyor’’ diye konuştu.
Bu arada Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, ünlü psikolog ve yazar Prof. Üstün Dökmen’in uygun bir zamanında gelerek, proje çerçevesinde psikolojik yaklaşım temalı bir konferans düzenlemesinin faydalı olacağını belirterek İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz’dan destek istedi. Korkmaz da, bu fikre sıcak bakarak gerekli organizasyonun yapılabileceğini ifade etti.

  

Esat Delihasan, Milli Takım aday kadrosundaki tüm sporcuların hazır olmasını istediklerini bu nedenle turnuvalara farklı isimlerle katıldıklarını söyledi. Delihasan “Gerek erkek, gerekse bayan milli takımlarımızda çok yetenekli sporculara sahibiz. Hemen tüm kategorilerde büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabetin kazananı da Türk karatesi oluyor” diye konuştu.

 

 

Fatih Bacak,  Antalya – Mart.2013

http://www.medyagunebakis.com/  fb.antalya007@gmail.com,

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya – Mart.2013

    Diğer HaberlerEditörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar
 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.