28.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    ANSİAD YÖNETİM KURULU ZİYARETLERİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşANSİAD YENİ YÖNETİM KURULU ZİYARETLERİ

Ansiad Başkanı Eroğlu Antalya için İşbirliği Öneren Protokol Ziyaretleri Yaptı

 

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) yeni yönetim Kurulu Ali EROĞLU Başkanlığında ildeki kamu kuruluşları ile sivil toplum örgütleri ziyaretlerini sürdürdü. ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU ziyaretlerde kent için işbirliği önerdi, işadamları olarak Antalya'nın sorunlarının çözümünde görev istediklerini bildirdi.

 

GARNİZON KOMUTANI TUĞGENERAL KEMAL KORKMAZ

Ali EROĞLU başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri 3. Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal KORKMAZ'ı makamında ziyaret ederek Türkiye'nin en önemli gündemini oluşturan ve ülkenin gelişmesine engel teşkil eden terör konusunda endişelerini dile getirerek, bu konuda çözüm arayışlarını desteklediklerini bildirdiler.

Tuğgeneral KORKMAZ da, ülke kalkınmasında ve sorunların çözümünde işadamlarına büyük görevler düştüğünü belirterek, terör sorununun en kısa sürede çözüme ulaştırılacağına inandığını dile getirdi.

 

KOSGEB MÜDÜRÜ KAZIM AKGÜN

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB'in Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Kazım AKGÜN'ü ziyaret eden Ali EROĞLU Başkanlığındaki ANSİAD heyeti bölgedeki KOSGEB destek projeleri hakkında bilgi aldı. Kazım AKGÜN, geçen yıl 2 milyon olan bütçesinin ek ödenekle 2,2 milyona çıkarıldığını ve Antalya'nın destek verilen proje sayısı itibariyle Türkiye'nin 19. ili iken 12. sıraya yükseldiğini söyledi.

ANSİŞAD Başkanı Ali EROĞLU da KOBİ'ler açısından KOSGEB'in önemine değinerek “destek verilen projelerin iyi seçimi ve verimli kullanımı çok önemli. Desteğim katma değer yaratacak projelere aktarılmasını da önemsiyoruz” diyerek KOSGEB'e her türlü desteğe hazır olduklarını bildirdi.

 

EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA SAĞLAM

Ardından İl Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM'ı ziyarette konuşan Ali EROĞLU, toplumun sorunlarının çözümüne duyarlı olduklarını dile getirerek, “Ortak projelere ve uyguladığınız projelere katkı vermek isteriz. Her türlü işbirliği önerilerinize açığız. Güvenlik ve huzur bu kentte yaşayan herkes için elzem. Ancak kamu bazen tek başına yeterli olmuyor. Taşın altına elimizi sokmaya her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.

Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM da, ANSİAD'ın bu konudaki duyarlılığını takdirle karşıladığını ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirterek, “iş dünyasının başta üretim ve ihracat artışı olmak üzere elde edeceği başarı tüm ülkeye ve özellikle de kamu hizmetlerine yansıyacaktır. Bu yüzden işadamlarımızın sorunlarının çözümü öncelik taşır” diye konuştu.

 

BARO BAŞKANI Av. ALPER TUNGA BACANLI

ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, göreve bir süre önce gelen Antalya Baro Başkanı Av. Alper Tunga BACANLI'yı ziyaretlerinde ANSİAD üyelerinin Hukuk Fakültesi'nin kuruluşunda Baro ile birlikte ortak hareket ederek başarılı bir sonuç elde ettiklerini belirterek, “Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı konularında sıkıntılar var. Kamuoyunun büyük bir bölümü Anayasa'nın değişmesini istiyor. Yargı yavaş işliyor. Bu tür sorunların behemehal çözümü gerekiyor. Bir sivil toplum örgütü olarak sorunların çözümü yönünde birlikte hareket etmeliyiz” dedi.

Baro Başkanı BACANLI da, hükümetin başkanlık sistemini dayatan bir Anayasa değişikliği düşündüğünü belirterek, “Büyükşehir Yasası alel-acele meclisten geçti. Başkanlık sisteminin temelleri bu yasa ile atıldı. Ülke 7 ayrı eyalete bölünüyor. Kamuoyu gerçekten böyle bir değişiklik mi istiyor? Bu anlamda Anayasa değişmeli mi? tartışmalıyız” dedi.

 

CUMHURİYET BAŞSAVCISI HÜSEYİN BAŞ

ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri günün son ziyaretini Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin BAŞ'a yaptı. Ülke kalkınmasında işadamlarına büyük görevler düştüğünü söyleyen Başsavcı BAŞ, iş dünyasının sivil toplum örgütlerini de bu anlamda önemsediğini dile getirdi. BAŞ, Antalya'da işlenen suçlarla ilgili kısa bilgiler verdi ve cezaevlerinin durumunu anlattı. Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin üretime katkı vermeleri için çaba harcadıklarını ve atölyeler kurduklarını söyleyen BAŞ, bu konuda işadamlarının desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti.

ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU da, Antalya cezaevinde daha önce başarılı bir proje uyguladıklarını belirterek, her tülü sorunun çözümünde işbirliği önerisini tekrarladı. Çek Yasası'nda yapılan değişikliğin iş dünyasını olumsuz yönde etkilediğini dile getiren EROĞLU, Başsavcı Hüseyin BAŞ'a Antalya'da ön plana çıkan sektörler hakkında da bilgi verdi.

 

 

 

Fatih Bacak,  Antalya – Şubat.2013

http://www.medyagunebakis.com/  fb.antalya007@gmail.com,

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya – Şubat.2013  

    Diğer HaberlerEditörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar
 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.